fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke przypomina, co Kukiz mówił o PSL-u

tv.rp.pl
"Uwaga to nie jest prima aprilis! Kukiz'15 właśnie ogłosiło, że wchodzi w koalicję z ZS..., to znaczy z PSL-em i wystartują jako...Polskie Stronnictwo Ludowe" - pisze na swoim profilu Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność, która wystartuje w wyborach parlamentarnych pod szyldem Konfederacji.

"Paweł Kukiz dołącza do 'zorganizowanej grupy przestępczej' i oznajmia, że teraz razem będą walczyć z partyjniactwem" - ironizuje Korwin-Mikke nawiązując do tego, co Kukiz mówił o PSL przed kilkoma laty.

W kolejnym wpisie Korwin-Mikke przypomina wypowiedzi Kukiza o PSL z przeszłości.

Korwin-Mikke przytacza m.in. wypowiedź z listopada 2015 roku, gdy Kukiz mówił: - Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL - nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury - ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza.

Za te słowa PSL domagało się od Kukiza przeprosin.

8 sierpnia Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz poinformowali o wspólnym starcie PSL i Kukiz'15 w wyborach parlamentarnych. Politycy Kukiz'15, w tym sam Kukiz, znajdą się na listach PSL, które przed wyborami do Sejmu tworzy Koalicję Polską.

W przeszłości, przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku, Kukiz i Korwin-Mikke rozmawiali o współpracy politycznej, ale rozmowy te zakończyły się fiaskiem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA