fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Akademik Golub GetHouse ruszy w przyszłym roku

Deweloper adaptuje stary zakład produkcyjny na prywatny dom dla studentów.

Latem 2019 r. Golub GetHouse z amerykańskim partnerem branżowym, CA Ventures International, zakończą budowę akademika w Krakowie na 713 łóżek w 290 pokojach. Generalnym wykonawcą jest giełdowy Unibep. Akademik Livinn Kraków powstaje w ramach restaurowania budynku po dawnych zakładach Telpodu.

Poza pokojami w akademiku studenci będą mogli skorzystać m.in. z przestrzeni do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej i wspólnej kuchni. W budynku będą także sklepy i lokale gastronomiczne.

Golub GetHouse podkreśla, że inwestuje w perspektywicznym obszarze rynku nieruchomości. – Polskie uczelnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród rodzimych studentów, ale także wśród młodzieży zagranicznej. Mamy różnorodną ofertę edukacyjną, także w języku angielskim, z której bardzo chętnie korzystają studenci ze Wschodu – m.in. z Ukrainy, Kazachstanu, ale też ze Skandynawii, Hiszpanii czy USA. Studenci doceniają poziom kształcenia, rozbudowaną ofertę zajęć oraz atrakcyjność polskich ośrodków akademickich. Wszystkie te czynniki sprawiają, że stale wzrasta zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie w akademikach, a z tym aspektem w Polsce jest zdecydowanie gorzej – mówi cytowany w komunikacie Jakub Bartos, szef pionu mieszkaniowego w Golub GetHouse. - Akademiki uczelniane gwarantują zakwaterowanie dla zaledwie 10 proc. wszystkich studentów, a ich standard często jest niski. Przygotowując naszą inwestycję, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które m.in. są zmuszone do poszukiwania lokum na rynku wtórnym. Naszą ofertę adresujemy zarówno do studentów przyjezdnych, jak i tych mieszkających już w Krakowie - dodaje.

Chicagowski partner specjalizuje się w budowie i zarządzaniu akademikami w obu Amerykach. W portfelu ma 33 obiekty na 11 tys. łóżek, a w budowie 17 na 8 tys. łóżek. Golub GetHouse planuje budowę kolejnych akademików, a także mieszkań na wynajem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA