fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Chmielna 89 i Tischnera Office w rękach Globalworth

Chmielna 89 w Warszawie
materiały prasowe
Stołeczny biurowiec Chmielna 89 i krakowski Tischnera Office dołączą do portfolio Globalworth Poland. Obiekty budowane przez spółkę Cavatina Holding zaoferują łącznie ok. 60 tys. mkw. powierzchni najmu.

- Doskonała lokalizacja, komfort, zielone rozwiązania i duży potencjał do budowania społeczności najemców to wspólny mianownik nieruchomości, które tworzą portfolio Globalworth - mówi cytowany w komunikacie Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. inwestycji w Globalworth i dyrektor generalny Globalworth Poland. - Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dojrzałym biurowcem czy ultranowoczesnym obiektem w budowie, nasza decyzja o zakupie za każdym razem jest podyktowana możliwością oferowania wartości dodanej najemcom naszych obiektów. W przypadku Chmielnej 89 kluczowe było także sąsiedztwo Warty Tower, dla której niebawem przedstawimy plan gruntownej modernizacji. To daje nam potencjał do stworzenia nowej, wielofunkcyjnej inwestycji w samym sercu Warszawy, oferującej 60 tys. mkw. powierzchni do pracy i spędzania wolnego czasu.

A Łukasz Duczkowski, dyrektor ds. inwestycji w Globalworth Poland, dodaje, że transakcja potwierdza "pozycję Globalworth jako najbardziej aktywnego inwestora biurowego na polskim rynku, z prawie 470 milionami euro w ramach transakcji zrealizowanych lub planowanych. - Chmielna 89 i Tischnera Office to aktywa, które doskonale uzupełniają nasz portfel nieruchomości w Warszawie i Krakowie, umacniając naszą pozycję - podkreśla.

Transakcja oznacza, że portfolio Globalworth Poland powiększy się do 23 nieruchomości oferujących łącznie ponad 600 tys. mkw. Firma jest obecna w Warszawie i w głównych miastach regionalnych - Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie.

- Kraków jest jednym z tych miast, w których Globalworth wykazuje ogromne tempo wzrostu. Po zakupie Tischnera Office krakowskie portfolio firmy będzie składać się z czterech nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 144 tys. mkw. Z kolei Chmielna 89 powiększy wielkość portfela spółki w Warszawie do prawie 236 tys. mkw. - podają przedstawiciele Globalworth.

- Warszawski biurowiec Chmielna 89 i Tischnera Office w Krakowie, podobnie jak inne obiekty komercyjne wchodzące w skład portfolio nas\zej spółki wyróżnia wyjątkowa architektura, znakomite lokalizacje oraz energooszczędne rozwiązania technologiczne - mówi cytowany w komunikacie Daniel Draga, członek zarządu spółki Cavatina Holding. - Nasze inwestycje w Warszawie i Krakowie zyskały również uznanie w krajowych jak i zagranicznych konkursach, z czego jesteśmy naprawdę dumni. Wierzymy, że jakość naszych inwestycji biurowych podnosi poprzeczkę nie tylko dla projektów realizowanych w stolicy czy dużych miastach regionalnych, ale obiektów komercyjnych w całej Polsce. Jesteśmy przekonani, że włączenie naszych projektów do portfolio Globalworth wzbogaci jego ofertę i spotka się z dobrym przyjęciem nowych użytkowników - podkreśla.

Chmielna 89 to 14-kondygnacyjny biurowiec, który oferuje ponad 25 tys. mkw. najmu. - W budynku o charakterystycznym kształcie kryształu zaplanowano tarasy o łącznej powierzchni 370 mkw., które łagodnie, w układzie kaskadowym będą „schodzić" w kierunku ul. Chmielnej. Chmielna 89 wyróżnia się na tle otaczającej zabudowy m.in. dzięki fasadzie, która daje wrażenie lekkiej i przejrzystej. Wszystko to dzięki zastosowaniu licznych szklanych paneli, stali nierdzewnej i aluminium - opisuje deweloper.

Tischnera Office w Krakowie, oferujący prawie 34 tys. mkw., został zaprojektowany na planie nieregularnego sześcioboku, z wewnętrznym dziedzińcem nad garażem. Ma dziesięć kondygnacji naziemnych Wyróżniają go duże, kaskadowe tarasy od 3. piętra w górę. Patio mające ponad 1 tys. mkw. będzie dostępne dla wszystkich użytkowników biur. Znajdą się w nim - zieleń, tafla wody z fontannami i alejki spacerowe.

O Globalworth Globalworth jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku AIM giełdy w Londynie, działającą na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma stała się czołowym inwestorem biurowym na rynku nieruchomości w regionie CEE dzięki działalności w Rumunii i Polsce.

Globalworth kupuje, buduje i bezpośrednio zarządza nieruchomościami biurowymi, a także aktywami magazynowo-przemysłowymi.

Zatrudnia ponad 200 specjalistów w Polsce i Rumunii, którzy zarządzają portfelem nieruchomości o wartości ponad 2,85 mld euro. Ponad 95 proc. portfolio stanowią aktywa generujące dochód, głównie biurowe, wynajmowane ok. 685 przedsiębiorstwom krajowym i międzynarodowym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA