fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Officyna II z kamieniem węgielnym

materiały prasowe
Wbudowano kamień węgielny pod drugi etap inwestycji w Gdańsku. Pięciokondygnacyjny budynek dostarczy niemal 7,3 tys. mkw. powierzchni najmu.

Planowany termin oddania do użytku drugiego etapu inwestycji Officyna to początek 2021 roku - zapowiada inwestor, firma Torus. - Prace konstrukcyjne do poziomu 0 planujemy zakończyć do połowy listopada, a osiągnięcie stanu surowego budynku maksymalnie do końca III kwartału 2020 roku - mówi Piotr Nisiewicz, kierownik projektu w firmie Torus.

I etap Officyny (5 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 4,2 tys. mkw. biurowej) uzyskał niedawno pozwolenie na użytkowanie. Niedługo zaczną się do niego wprowadzać pierwsi najemcy.

II etap inwestycji będzie większy. Powierzchnia najmu to niemal 7,3 tys. mkw. W całości będzie przeznaczona na biura. Budynek powstaje w głębi działki, na zamkniętym terenie.

- Officyna to kameralna inwestycja na tle naszych wcześniejszych projektów, zwłaszcza Alchemii - mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus. - Stanowi jednak ciekawą ofertę na lokalnym rynku biurowym, przede wszystkim dla mniejszych najemców.

Budynek ten połączony będzie z pierwszym etapem Officyny bezpośrednim przejściem. - Ułatwi to pracownikom najemców przemieszczanie się w ramach np. rozproszonej organizacji biur, ale też dostęp do oferty usługowej zlokalizowanej w pierwszym budynku czy w jego okolicach - mówią przedstawiciele inwestora. - Główne wejście zlokalizowane będzie od strony al. Grunwaldzkiej (przez I etap), dodatkowe od strony łącznika, natomiast wjazd na teren inwestycji znajdować się będzie od strony ul. Wassowskiego.

Powstanie także ponad 70 miejsc parkingowych w podziemnej hali i na poziomie 0. Będzie też 35 miejsc na parkingu zewnętrznym. Budynek jest certyfikowany w LEED (planowane jest uzyskanie poziomu GOLD). Projekt inwestycji przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto, a konsultantem ds. LEED jest VvS | Architects & Consultants.

- Wrzeszcz, który od dawna nazywany jest drugim centrum Gdańska w ostatnich latach zdecydowanie się odradza, co w niedalekiej przyszłości owocować może kolejnymi inwestycjami, także spółki Torus - mówi inwestor. - Sama Officyna to również element szerokiej rewitalizacji dzielnicy i jej odkrywania na nowo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA