fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Imagine z zielonym certyfikatem

materiały
Kompleks biurowy przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi otrzymał certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent”.

Inwestycję spółki Avestus Real Estate wyróżniono za wdrożenie rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa i poszanowanie środowiska. Wymogi certyfikacji BREEAM International w kategorii New Construction 2016 musiały być spełnione już na etapie planowania.

- Uzyskanie przez Imagine certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent" z doskonałym wynikiem 77 proc. jest potwierdzeniem najwyższych standardów stosowanych przez naszą spółkę w zakresie realizacji i zarządzania budynkami biurowymi - mówi cytowany w komunikacie Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce. - Wdrożenie przyjaznych użytkownikowi, energooszczędnych rozwiązań, znacznie wpływających na koszty eksploatacyjne najemców, stanowiło dla nas priorytet już na etapie projektowania kompleksu Imagine.

BRE doceniło m.in. lokalizację Imagine i dogodny dostęp do komunikacji publicznej. Blisko biurowców są przystanki autobusowe i tramwajowe, a tuż obok przebiega ścieżka rowerowa. - Lokalizacja inwestycji przy skrzyżowaniu dwóch głównych łódzkich arterii wyróżnia się również łatwym dojazdem samochodem z każdego miejsca w Łodzi i z autostrady A1 - mówią przedstawiciele inwestora. - Kompleks wyróżnia też zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych i troska o środowisko. Podczas budowy zastosowano system segregacji odpadów, przekazując je w znacznej części do recyclingu. Audytorzy najwyższym możliwym wynikiem ocenili zarządzanie zużyciem wody w budynku. W projekcie Imagine uwzględniono armaturę sanitarną oszczędzającą wodę, zapewniającą ponad 50-proc.procentową redukcję na wodę wodociągową. Zaprojektowano też system, który pozwoli obsłudze technicznej budynków szybko wykryć ewentualne wycieki wody z instalacji

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji Imagine była odpowiedzialna firma Sweco Consulting.

W ramach inwestycji Imagine powstał kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) oferują łącznie 17,2 tys. mkw. powierzchni komercyjnej - 14,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i 2,4 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim znalazł się naziemny garaż oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych. Wśród najemców Imagine znajdują się m.in. EY i Asseco Poland, dostawca rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W gronie najemców Imagine jest również New Work Offices - firma, która w obu budynkach zaaranżuje przestrzeń biurową dla klientów korporacyjnych i biura serwisowane dla mniejszych firm. Na wynajem przestrzeni w Imagine zdecydowała się także łódzka firma z branży technologicznej – Bluerank. Grono najemców uzupełniają dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co. i restauracja.

Projekt biurowca Imagine przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne. Kompleks został oddany do użytku na początku września 2019 r. Generalnym wykonawcą części biurowej jest Eiffage Polska Budownictwo,a garażu naziemnego: Goldbeck.

Avestus Real Estate to deweloper, doradca i inwestor w sektorze nieruchomości w Polsce i Europie Środkowej. Działa od ponad 20 lat. Firma prowadzi inwestycje w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji, gdzie buduje biurowce, obiekty handlowe, wielofunkcyjne i mieszkaniowe.

W Polsce firma ma na koncie takie obiekty jak warszawski International Business Center, budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park, Warsaw Financial Center, park biurowy Enterprise Park w Krakowie.

W realizacji jest kompleks przy ul. Nabycińskiej we Wrocławiu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA