Warsaw Hub: W sierpniu wprowadzą się pierwsi najemcy

Kompleks wieżowców przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie ma już pozwolenie na użytkowanie.

Aktualizacja: 23.07.2020 13:09 Publikacja: 23.07.2020 13:00

Foto: materiały prasowe

W sierpniu do Warsaw Hub zaczną się wprowadzać najemcy, a dla mieszkańców Warszawy otworzy się pasaż handlowo-usługowy i łącznik ze stacją metra.

Warsaw Hub to trzy budynki: dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa, połączone podium i podziemnym pasażem handlowo-usługowym. Budynki stanęły przy rondzie Daszyńskiego na Woli, u zbiegu ul. Towarowej i Prostej.

– To był jeden z największych i najbardziej wymagających projektów w historii naszej firmy – mówi cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. - Zbudowanie trzech wieżowców w samym sercu dwumilionowej metropolii, przy skrzyżowaniu ruchliwych arterii, linii tramwajowych i tunelu metra, było wielkim wyzwaniem logistycznym i konstrukcyjnym. Dziś, po kilku latach budowy, możemy z satysfakcją ogłosić zakończenie inwestycji i przywitać w The Warsaw Hub pierwszych najemców.

Za projekt Warsaw Hub odpowiadała pracownia AMC Andrzeja Chołdzyńskiego, projektanta m.in. Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i centralnego odcinka II linii metra warszawskiego.

Cały kompleks liczy w sumie 113 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni. W dwóch bliźniaczych, 130-metrowych wieżach mieści się ok. 75 tys. mkw. powierzchni biurowej. Trzeci, niższy wysokościowiec przy rondzie Daszyńskiego zajęły dwa hotele: Holiday Inn Express i pierwszy w Polsce Crowne Plaza, oferujące łącznie ponad 430 pokoi i apartamentów. Na jej ostatniej kondygnacji powstaje pierwszy w tej części Warszawy skybar z tarasem i widokiem na centrum Warszawy. W podium kompleksu znalazły się m.in. centrum konferencyjne, klub fitness i przestrzenie coworkingowe.

Na poziomie -1 powstał pasaż handlowy ze sklepami, usługami i gastronomią. Znajdzie się tam m.in. supermarket Biedronka, drogeria Rossmann, restauracja McDonald's. Będzie można się do niego dostać przez łącznik ze stacją metra rondo Daszyńskiego, podziemny parking lub z poziomu ulicy Towarowej przez lobby biurowca.

– Projektując The Warsaw Hub zależało nam, aby był to obiekt samowystarczalny, w którym znajdą się wszystkie funkcje i usługi potrzebne biznesowi. Nie zapomnieliśmy też o mieszkańcach Warszawy, dlatego budynek posiada części ogólnodostępne, w których każdy będzie mógł zrobić zakupy, zjeść posiłek, napić się kawy czy zadbać o kondycję fizyczną – mówi Jarosław Zagórski.

Dodaje, że położenie budynków przy rondzie Daszyńskiego pozwoli najemcom i klientom korzystać z licznych środków komunikacji, w tym rozbudowanego transportu publicznego (metro, kolej, tramwaje, autobusy) i infrastruktury rowerowej. Najemcy mają do dyspozycji parking na 420 rowerów, wyposażony w szatnie z szafkami i natryskami.

Warsaw Hub będzie też naszpikowany nowoczesnymi technologiami. Najemcy budynku dostaną aplikację mobilną opracowaną przez wewnętrzy dział innowacji Ghelamco. Umożliwi ona m.in. dostęp do biura i rezerwację sal. W sytuacji zagrożenia epidemicznego aplikacja poinformuje użytkowników czy budynek działa w tzw. trybie pandemii.

- Zastosowane zostaną też najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą chronić najemców i ich pracowników przed rozprzestrzenianiem się wirusa. W windach zainstalowane zostaną lampy UV, które skutecznie zdezynfekują ich przestrzeń – mówią przedstawiciele Ghelamco.

W sierpniu do Warsaw Hub zaczną się wprowadzać najemcy, a dla mieszkańców Warszawy otworzy się pasaż handlowo-usługowy i łącznik ze stacją metra.

Warsaw Hub to trzy budynki: dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa, połączone podium i podziemnym pasażem handlowo-usługowym. Budynki stanęły przy rondzie Daszyńskiego na Woli, u zbiegu ul. Towarowej i Prostej.

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu