fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Owady zamieszkały w hotelu przy Bobrowieckiej

materiały prasowe
W budowę największego domu dla owadów zaangażowała się Spectra Development. Obok biurowca Bobrowiecka 8 firma postawiła dla nich dwa hotele.

Budowa domu dla owadów to inicjatywa Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Dbanie o ekologię, wspieranie ekosystemu w miastach, jest niezwykle ważne. Dlatego też włączyliśmy się do akcji organizowanej przez PZFD – mówi cytowany w komunikacie Dariusz Sokołowski, prezes spółki Spectra Development. - Cieszę się, że hotele dla owadów dołączą do wdrożonych przez nas wcześniej rozwiązań proekologicznych w biurowcu Bobrowiecka 8.

Biurowiec to 25 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej klasy A. Budynek ma certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent". Przy jego budowie wykorzystano systemem modelowania BIM. Deweloper zastosował też oszczędzający energię i obniżający koszty wspólne system VRV odzyskujący ciepło z serwerowni do podgrzewania wody użytkowej, wykluczając konieczność użycia ciepła miejskiego do podgrzania wody.

Zainstalowano też baterie umywalkowe na podczerwień ograniczające zużycie wody. Są też stojaki na rowery i szatnia z prysznicami dla rowerzystów. W pobliżu biurowca jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA