fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

PDT Wola w rękach Adgar Poland. Będą elastyczne biura

materiały prasowe
W sercu stołecznej Woli firma kupiła słynny budynek o powierzchni niemal 10 tys. mkw. W części obiektu powstaną biura coworkingowe.

PDT Wola przy ul. Młynarskiej to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków stolicy. Pod koniec kwietnia obiekt kupiła firma Adgar Poland. To 11 budynek biurowy w portfelu warszawskich nieruchomości komercyjnych spółki.

- W części wolskiego budynku zostanie wdrożony koncept Brain Embassy, obejmujący przestrzenie coworkingowe, prywatne biura dla większych firm, sale konferencyjne i powierzchnie eventowe. PDT Wola będzie kolejnym, powojennym budynkiem z pięknymi tradycjami, który ma szansę stać się ważnym punktem na biznesowej mapie miasta – informuje spółka w komunikacie.

Firma działała do tej pory przede wszystkim w biznesowych częściach Mokotowa i Ochoty.

Niedługo oferta Adgar Poland powiększy się o obiekt w ścisłym centrum Warszawy. Kończy się modernizacja dawnej siedziby Teatru Kwadrat przy ul. Czackiego. - Rewitalizacja historycznych obiektów, nadawanie im nowego charakteru to wyraźny trend urbanistyczny, który wpisuje się w nasze rozumienie odpowiedzialności i szacunku dla tożsamości miejsca – mówi cytowana w komunikacie Monika Szelenberger z Adgar Poland. - Jestem przekonana, że nasz pomysł na PDT Wola, podobnie, jak komercjalizowanego równocześnie budynku na ul. Czackiego, przywróci tym obiektom ich dawny blask. Chcemy zachować ich autentyczność i sprawić, aby stały się miejscami tętniącymi życiem, wizytówkami, które łączą lokalny koloryt dzielnic z inspirującą nowoczesnością.

Budynek PDT Wola przy ul. Młynarskiej powstał według projektu architekta Michała Przerwy - Tetmajera. Od 1956 roku budynek służył warszawiakom jako Powszechny Dom Towarowy Wola. Funkcje handlowe pełnił do 2005 roku. Dwa lata później obiekt zyskał charakter biurowo-usługowy.

Adgar Poland to inwestor, deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych. Spółka tworzy koncepty biurowe, rewitalizacje zabytki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA