fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Skysawa z ekopaszportem

materiały prasowe
Ponad 155-metrowa wieża – drugi budynek kompleksu biurowo-handlowego Skysawa - dostał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim na poziomie Outstanding z wynikiem 93,6 proc.

BREEAM Interim to system oceny nowo powstających budynków, który świadczy, że inwestycja jest prowadzona w sposób zrównoważony, a budynek będzie przyjazny środowisku i efektywny energetycznie.

Inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) została oceniona w dziesięciu kategoriach obejmujących zarządzanie procesem realizacji, zdrowie i dobre samopoczucie, wykorzystanie energii, lokalizację i transport, zużycie wody, materiały, odpady, wykorzystanie terenu i ekologię, zanieczyszczenia oraz innowacje. W trzech kategoriach - za zarządzanie procesem realizacji, transport i lokalizację oraz zużycie wody - Skysawa otrzymała maksymalną liczbę punktów.

- To drugi certyfikat BREEAM Interim na poziomie Outstanding dla Skysawy i ponownie najwyższa nota w schemacie BREEAM NC 2016. Tak wysoka ocena to gwarancja dla najemców, że kompleks będzie spełniał najwyższe standardy w zakresie ekologii i energooszczędności – powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN).

Skysawa - kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 34,5 tys. mkw. - powstaje przy ul. Świętokrzyskiej 36, w centrum Warszawy, w miejscu, w którym wcześniej stał biurowiec z lat 60. Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r.

- Dzięki lokalizacji przy rondzie ONZ Skysawa będzie jedną z nielicznych inwestycji w Warszawie, której najemcy dostaną się bezpośrednim przejściem podziemnym do stacji metra - mówią przedstawiciele PHN. - W kompleksie zaplanowano liczne rozwiązania wpływające na obniżenie zużycia energii czy wody. To m.in. wysokowydajne systemy odzyskiwania ciepła, kolektory słoneczne, system odzyskiwania wody deszczowej. Dla zmniejszenia śladu węglowego optymalizowany jest transport. Wybieramy też materiały produkowane lokalnie, weryfikując je pod kątem ich ekologiczności - m.in. składu oraz posiadanych certyfikatów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA