fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Nawet 20 tysięcy za majówkę

Najdrożej jest w Sopocie - za dobę w hotelu lub pensjonacie trzeba zapłacić średnio ponad 500 złotych
Fotorzepa/
70-80-procentowe obłożenie i bardzo wysokie stawki za nocleg. Tak teraz wygląda oferta hoteli i pensjonatów.

Sytuację komentuje Bartosz Turek, analityk Open Finance:

Jest lepiej niż przed rokiem, ale za dobę w górach dwie osoby zapłacą ponad 341 złotych, a nad morzem 336 złotych. Jeszcze dwa tygodnie temu majówkowa prognoza sugerowała bardzo słabą pogodę. Nie powinno więc dziwić, że wiele osób wstrzymywało się z decyzją o wyjeździe. Jak zwykle jednak organizując taki wypad na ostatnią chwilę, trzeba się liczyć z brakiem miejsc i wysokimi kosztami, przynajmniej w przypadku popularnych kierunków wakacyjnych.

Dane zebrane przez Open Finance dotyczą oferty noclegowej zebranej w piątkowy poranek tuż przed wyjazdem na przedłużony weekend, który w tym roku może mieć aż dziewięć dni. Wynik? Najdrożej jest w Sopocie, gdzie za dobę w hotelu lub pensjonacie przyszłoby spóźnialskiej parze zapłacić średnio ponad 500 złotych. Niewiele mniej należałoby wydać w Świeradowie- Zdroju (473 zł za dobę dla dwóch osób). Na pudle znalazł się też Karpacz ze stawką o prawie 100 złotych niższą (387 zł za dobę).

Tym razem poza podium znalazło się Zakopane. Co prawda w stolicy Tatr wciąż hotelowe stawki nie należą do najniższych (312 zł), ale w porównaniu do ostatnich lat to niewiele. Powód? Problem może leżeć w drodze dojazdowej. Zakopianka poddawana jest gruntownej modernizacji, co może oznaczać wielogodzinne korki zarówno podczas przyjazdu jak i pożegnania ze stolicą polskich Karpat.

Na drugim biegunie są Krynica, Bukowina Tatrzańska i Władysławowo. W miastach tych doba dla dwóch osób kosztowałaby ok. 250 złotych, oczywiście w przypadku szukania noclegów na ostatnią chwilę. Przeciętnie rzecz biorąc, nocleg dla dwóch osób w górach wiąże się z przeciętnym kosztem na poziomie 336 zł nad morzem i 341 złotych w górach. Tyle mówią średnie, przy czym trzeba mieć świadomość, że dziewięciodniową majówkę można spędzić płacąc za cały pobyt zarówno ok. tysiąca złotych jak i ponad 20 tysięcy.

Te najwyższe ceny obowiązują w najwyższej jakości hotelach w górach (np. Świeradów- Zdrój) i nad morzem (np. Kołobrzeg) gdzie w prezydenckich apartamentach można liczyć na dużą przestrzeń (pokój o powierzchni nawet około 100 mkw.), luksus i doskonały widok z okien. Podobne wyceny znaleźć też można w przypadku willi i domów, które oferując także porządny standard (czasem nawet kryty basen), mogą pomieścić nawet kilku - kilkunastu gości. Takie oferty można znaleźć w Zakopanem, Wiśle, Sopocie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA