fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

MLP buduje w Niemczech park hybrydowy

materiały prasowe
MLP stawia na e-commerce w Niemczech. Spółka rozpoczęła inwestycję MLP Business Park Niederrhein.

MLP Business Park łączy funkcję obiektów typu City Logistics i wielkopowierzchniowych magazynów typu Big Box. - Nowe centrum znajduje się w doskonałej lokalizacji, zaledwie 3,5 km od autostrady A52, 16 km od miejscowości Mönchengladbach i 40 km od Düsseldorfu - podkreślają przedstawiciele dewelopera.

- Nadrenia Północna - Westfalia to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych w Niemczech. Wpływa na to kilka czynników, m.in. doskonale rozwinięta infrastruktura, logistyka całych Niemiec, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej - mówi cytowany w komunikacie Patrick Kurowski z MLP Group. - MLP Business Park Niederrhein będzie pierwszym tzw. parkiem hybrydowym obsługującym zarówno obiekty City Logistics, niewielkie moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których powierzchnia najmu zacznie się już od ,5 tys. mkw. i obiekty wielkopowierzchniowe typu Big Box - BTS z powierzchnią dostosowaną do indywidualnych potrzeb najemców. Niewątpliwym atutem tego parku, poza lokalizacją, będą biura klasy A i panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach - podkreśla.

Eksperci MLP oceniają, że branża e-commerce w najbliższym czasie będzie się rozwijać jeszcze mocniej. - Konsumenci coraz częściej wybierają zakupy online, w związku z tym większość firm decyduje się na sprzedaż internetową i to właśnie dla najemców z tego sektora, obiekty SBU są znakomitym rozwiązaniem do prowadzenia działalności - wyjaśniają.

Dla klienta liczy się czas dostawy produktu. Firmy dążą do jego skrócenia w ramach tzw. logistyki ostatniej mili. - Nasze kolejne projekty ilustrują rozwój „last-mile delivery", światowego trendu, który polega na skróceniu czasu dostawy z magazynu bezpośrednio do klienta końcowego - mówią przedstawiciele MLP. - Centrum MLP Business Park Niederrhein jest naszym drugim obiektem, po budowanym właśnie w okolicach Berlina MLP Business Park Berlin I.

- Firmy, optymalizując koszty, decydują się na połączenie swojej siedziby z zapleczem magazynowym, jednocześnie nie rezygnując ze standardu biura klasy A. - zwraca uwagę Patrick Kurowski.

Nowy obiekt MLP powstanie na działce o powierzchni ok. 125 tys. mkw. Będzie się składał z czterech najnowocześniejszych hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu ok. 55 tys. mkw. Rozpoczęcie budowy projektu MLP Business Park Niederrhen zaplanowano na początek 2021 roku. Budynki zostaną tak zaprojektowane, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM.

- Naszym celem strategicznym jest to, żeby w ciągu najbliższych kilku lat projekty w Niemczech stanowiły więcej niż połowę portfolio magazynowego MLP Group - podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny MLP Group.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA