fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Pracownicy biurowców pod specjalnym nadzorem

Pracownicy wielu firm dostają antybakteryjne żele do mycia rąk
materiały prasowe
Żele i mydła antybakteryjne, instrukcja mycia rąk, częstsza dezynfekcja klamek. Zarządcy biurowców minimalizują ryzyko zarażenia koronawirusem.
O bezpieczeństwo pracowników dba m.in. Colliers International. Jako zarządca nieruchomości firma przygotowała i wdrożyła specjalne wytyczne dla serwisów sprzątających.
Jak wyjaśnia Agnieszka Krzekotowska, partner i dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Colliers International, chodzi m.in. o stosowanie mydeł do rąk o właściwościach antybakteryjnych i płynów antyseptycznych do dezynfekcji. Są one dostępne w recepcjach i łazienkach.
– Wytyczne obejmują też zwiększenie częstotliwości dezynfekcji klamek i wszelkich uchwytów w zarządzanych obiektach – mówi Agnieszka Krzekotowska. – Dla wszystkich najemców opracowaliśmy plakat z instrukcją prawidłowego mycia rąk opartą na wytycznych głównego inspektora sanitarnego – dodaje. Plakaty pojawiły się np. w łazienkach i kuchniach jednego z biurowców na stołecznej Woli.
– Płynące ze świata informacje o koronawirusie coraz bardziej wszystkich niepokoją, głównie ze względu na jego szybkość rozprzestrzeniania się – mówi Anna Olszewska, zarządca warszawskiego biurowca Plac Bankowy 1. – Zarówno koronawirus, jak i grypa niestety lubią duże skupiska ludzi. W tej sytuacji potrzebny jest przede wszystkim zdrowy rozsądek i zachowanie spokoju. Dlatego nie wprowadzamy żadnych obostrzeń, lecz raczej działania edukacyjne. Eksperci są zgodni, że najlepszą obroną przed groźnymi wirusami jest dokładne mycie i dezynfekcja rąk, bo to one są jednym z głównych źródeł przenoszenia do naszego organizmu groźnych drobnoustrojów – podkreśla.
Dlatego także ten zarządca nieruchomości umieszcza w łazienkach graficzne zalecenia częstego mycia dłoni i informacje, jak dokładnie to robić.
– Zakupiliśmy też dozowniki ze środkami dezynfekcji na bazie alkoholu – mówi Anna Olszewska. – Pracownicy naszej firmy i najemcy pracują normalnie. Apelujemy jednak, aby osoby przeziębione pozostawały w domu.
A Piotr Karpiński, Senior Director, Head of Property Management Poland w CBRE, podkreśla, że zarządcy biurowców bacznie śledzą rozwój sytuacji na świecie. – Nieustannie przekazują najemcom kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i zdrowia pracowników informacje. Podobnie jak większość działów HR i administracyjnych najemców, którzy również trzymają rękę na pulsie – podkreśla.
– Tak naprawdę to na nich spoczywa największy ciężar i obowiązek informowania pracowników o potencjalnych zagrożeniach i procedurach. Przykładowo wiele firm, zgodnie z zaleceniami GIS, prosi pracowników, którzy przebywali w rejonach najbardziej zagrożonych zarażeniem, o zachowanie 14-dniowej kwarantanny i w miarę możliwości pracę zdalną, a także baczne monitorowanie swojego stanu zdrowia. Pracownicy są też informowani, w jaki sposób może dojść od zarażenia i jak to ryzyko zminimalizować – mówi Piotr Karpiński.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA