fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Ursus na celowniku deweloperów

materiały prasowe
Spółki Ronson i Robyg zainwestowały po ponad 80 mln zł w zakup gruntów w warszawskiej dzielnicy.

Ronson zawarł warunkowe umowy nabycia działek w Ursusie za blisko 82 mln zł netto.

– To nasz pierwszy projekt realizowany w tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Nabywane nieruchomości są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co pozwoli nam wybudować w tym miejscu osiedle liczące docelowo około 1, tys. mieszkań. Realizację pierwszego etapu projektu zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku – mówi Rami Geris, członek zarządu Ronsona. Transakcja zostanie zamknięta o ile miasto nie skorzysta z prawa pierwokupu.

Kilka dni wcześniej grunty za ponad 82 mln zł kupił Robyg. To kolejna inwestycja dewelopera w tej dzielnicy – na działce stanie 1,8 tys. mieszkań.

- Transakcje jest efektem skrupulatnego planowania i aktywnego poszukiwania terenów inwestycyjnych o jak najlepszych parametrach. Warszawski Ursus, gdzie Grupa Robyg est już obecna, o jedna z najszybciej rozwijających się części stolicy. Jest ona idealnym przykładem udanej rewitalizacji fragmentu miasta, łączącej industrialny charakter z nowoczesną dzielnicą przyjazną dla mieszkańców. Ten rejon Warszawy cieszy się coraz większą popularnością - komentuje Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA