fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

195- metrowy Skyliner gotowy na przyjęcie najemców

materiały prasowe
Należący do Grupy Karimpol warszawski wieżowiec uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Najemcy zaczną się do niego wprowadzać w pierwszej połowie roku.

Budynek zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski dostał też oficjalny adres – ul. Prosta 67.

Budowa Skylinera na warszawskiej Woli rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Trwała 36 miesięcy. Wieża ma 195 m wysokości, oferuje 45 tys. mkw. powierzchni biurowej na 30 kondygnacjach. Są tu też lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne, które będą dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Łącznie - niemal 49 tys. mkw. powierzchni.

- Dla generalnego wykonawcy Skylinera decyzja o pozwoleniu na użytkowanie jest nie tylko zwieńczeniem wysiłków inżynierów i emocji towarzyszących wznoszeniu budynku, ale przede wszystkim to finał wspólnego wyścigu – z czasem, warunkami technologicznymi, aurą, harmonogramem, a w ubiegłym roku również z epidemią. To dla nas potwierdzenie, że dobrze wykonaliśmy pracę – mówi cytowany w komunikacie Karol Puszerkiewicz, dyrektor kontraktu Skyliner ze spółki Warbud. – Inwestor był wymagający, budynek naprawdę trudny technicznie, tym bardziej cieszymy się, że udało się spełnić oczekiwania i wybudować ten wieżowiec bezpiecznie.

Już niebawem flagowa inwestycja Grupy Karimpol zacznie wypełniać się życiem. Trwa komercjalizacja części biurowej i retailowej. - Po wielu miesiącach intensywnej pracy rozpoczynamy kolejny etap w historii firmy - nasze szerokie portfolio nieruchomości powiększyło się o wieżowiec. Stworzyliśmy Skylinera z myślą o użytkownikach i z dumą oddajemy do ich dyspozycji jego przestrzenie. Bardzo cieszymy się, że już niebawem przywitamy najemców i odwiedzających biurowiec gości – mówi Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol. – Miniony rok upłynął pod znakiem pandemii. Oddanie Skylinera do użytku to dla nas symboliczny moment – początek postcovidowej normalności. Wierzymy, że wkrótce zaczniemy wracać do pracy w biurze i bezpośrednich kontaktów z ludźmi, a Skyliner ze wszystkimi rozwiązaniami technologicznymi jest doskonale przygotowany do tego, by móc bezpiecznie i komfortowo pracować – zapewnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA