fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Nie tylko mieszkania dają zarobić

inwestycja na Człuchowskiej w Warszawie
materiały prasowe
W oferowanych przez deweloperów lokalach użytkowych mogą powstawać kawiarnie, sklepy spożywcze, apteki, drogerie.

O powierzchniach komercyjnych na osiedlach mówi Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska:

Budowa lokali usługowych i komercyjnych na osiedlu mieszkaniowym zależy od wielu czynników. Pierwszym i zarazem koniecznym warunkiem jest zgodność z zapisami planu zagospodarowania terenu lub warunkami zabudowy wydanymi dla danej działki.

Jeśli plan dopuszcza realizację powierzchni komercyjnych na danym osiedlu, staramy się tak dobrać rozkłady lokali, by w przyszłości ich właściciele mieli możliwość uruchomienia tam działalności usługowej i handlowej najlepiej dopasowanej do potrzeb przyszłych mieszkańców.

Inwestycja w lokal usługowy to bardzo dobra lokata kapitału. Nie analizujemy wprawdzie szczegółowo stopy zwrotu z tego typu inwestycji, jednak sądząc po zainteresowaniu nabywców i jakości późniejszych najemców na osiedlach, zdecydowanie warto inwestować w lokale komercyjne.

Na naszych osiedlach są lokale o różnej wielkości. Powierzchnie wahają się od 50 mkw. ( w naszym pierwszym budynku w Warszawie na osiedlu Górce) poprzez lokale o powierzchni ok. 100 mkw. (w najnowszej bemowskiej inwestycji na Człuchowskiej) aż po 1,5 tys. mkw. (na takiej powierzchni na jednym z naszych osiedli na Ursynowie powstał supermarket z oddzielną strefą dostaw i rozładunku).

W oferowanych przez deweloperów lokalach mogą powstawać kawiarnie, sklepy spożywcze, apteki, drogerie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA