fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

12-piętrowy biurowiec niedaleko Spodka

materiały
Obiekt przy al. Korfantego w Katowicach dla DL Invest Group wybuduje konsorcjum spółek Eiffage.

Budynek, w którym oprócz biur znajdą się punkty handlowe i usługowe, w stanie surowym będzie gotowy pod koniec kwietnia 2021 roku. Prace budowlane w pobliżu katowickiego Spodka. właśnie się zaczynają. Budynek o podstawie zbliżonej kształtem do trójkąta będzie miał 12 naziemnych i dwie podziemne kondygnacje.

- Budynek przy al. Korfantego to nasza kolejna inwestycja dla DL Invest Group w Katowicach. Biurowiec powstanie na działce, której charakter wymaga zastosowania specjalistycznych zabezpieczeń - mówi Marek Kowalik, dyrektor Regionu Południowego Eiffage Polska Budownictwo.- Nasza firma ma już na koncie podobne inwestycje.

Dodaje, że lokalizacja inwestycji, w tym ograniczona powierzchnia działki wymaga specjalistycznego przygotowania i odpowiedniego sposobu prowadzenia prac. - Budynek będzie miał żelbetową konstrukcję, łączna kubatura wyniesie ponad 83 tys. m sześc., a najemcy będą mieli do dyspozycji w sumie ponad 21 tys. mkw. powierzchni całkowitej - podaje inwestor.

- Naszą naczelną zasadą jest pielęgnowanie długofalowych relacji z najemcami. Bez wsłuchiwania się w ich potrzeby i bez budowania wzajemnego zaufania nie byłoby to możliwe - mówi cytowany w komunikacie Dominik Leszczyński, dyrektor generalny DL Invest Group. - To big idea, która przenika wszystkie etapy współpracy: od projektowania przyjaznych rozwiązań przez negocjacje aż po model zarządzania wynajmowanymi nieruchomościami.

Dodaje, że biurowiec powstaje w dzielnicy Katowic, w której niegdyś działała huta cynku będąca częścią zakładów przemysłowych księcia Hohenlohe. - Jej ruiny przez wiele lat dominowały nad Wełnowcem. Centrum biurowe przy alei Korfantego jest jednym z istotniejszych elementów w planie rewitalizacji dzielnicy oraz symbolem przemian Górnego Śląska, z regionu przemysłowego w region, w którym powstają centra wysoko wyspecjalizowanych usług związanych z gospodarką opartą na wiedzy - podkreślają przedstawiciele inwestora. Biurowiec przy al. Korfantego to kolejna inwestycja w Katowicach realizowana przez Eiffage dla DL Invest Group. Prace przy poprzednim projekcie - DL Center Point II przy ulicy Wrocławskiej właśnie dobiegły końca.

Inwestycja w liczbach:

Adres inwestycji: al. Korfantego, Katowice

Liczba kondygnacji: 14 (12 nadziemnych, 2 podziemne)

Kubatura 83 324,63 m sześc.

Powierzchnia całkowita: 21 208 mkw.

Planowany termin odbioru: koniec kwietnia 2021 r.

Projekt architektoniczny: Ostrowscy Architekci Biuro Projektowe

Generalny wykonawca: konsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo Inwestor: DL Invest Group

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA