fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ważą się losy strajku w PKP Cargo

Fotorzepa, Bartosz Jankowski BJ Bartosz Jankowski
Związkowcy, zarząd i resort infrastruktury prowadzą intensywne negocjacje w sprawie podwyżek płac. Brak porozumienia może oznaczać wstrzymanie ruchu pociągów 18 grudnia.

Przez niemal całą środę trwały intensywne rozmowy przedstawicieli związków zawodowych działających w PKP Cargo z zarządem spółki dotyczące m.in. podwyżek płac i planowanego na piątek strajku. Mimo złożenia w poniedziałek rezygnacji przez prezesa Adama Purwina strony były niechętne zmianie wcześniej zajmowanych pozycji negocjacyjnych.

Do negocjacji płacowych włączony został przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, które kontroluje spółkę PKP, największego udziałowca PKP Cargo (posiada ponad 33 proc. udziałów) i ma prawo obsadzenia większości członków rady nadzorczej giełdowej firmy. Trójstronne rozmowy planowane były do późnych godzin wieczornych. Do chwili zamknięcia tego numeru „Rzeczpospolitej" ich efekt nie był znany.

Związki zawodowe działające w PKP Cargo zapowiedziały na 18 grudnia strajk generalny. – Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, będzie on prowadzony we wszystkich siedmiu zakładach firmy zlokalizowanych na t...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA