fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Remonty torów poprawiają wyniki w przewozach towarowych

123RF
Kolej mocno poprawia wyniki w przewozach towarowych. Styczeń okazał się o przeszło jedną piątą lepszy niż rok wcześniej. A 2017 r. przyniósł rekordowy poziom w transporcie intermodalnym.

W styczniu pociągi przewiozły 20,9 mln ton towarów. To o 22 proc. więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, gdy wielkość przewozów towarowych sięgnęła 17,1 mln ton.

Ten wzrost w znacznym stopniu wynika z rozkręcających się inwestycji infrastrukturalnych. Zwiększyło się zapotrzebowanie na materiały budowlane, w tym kruszywa, a zarazem zwiększył się popyt na usługi transportowe. I kolej na tym korzysta.

Pomaga jej także dobra koniunktura gospodarcza. Według Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) w styczniu 38 spółek kolejowych zajmujących się transportem towarowym przewiozło więcej niż w tym samym czasie przed rokiem.

– Prowadzone prace wymagają od przewoźników elastycznej oferty i współdziałania, by minimalizować koszty związane z zamknięciami torów – podkreśla UTK.

Duża część realizowanych obecnie modernizacji na liniach kolejowych obejmuje właśnie szlaki towarowe. Inwestycje mają się przyczynić do zwiększenia prędkości pociągów i popraw...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA