fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

Eurostar uruchomi w kwietniu trasę Amsterdam - Londyn

Bloomberg
Pociągi na trasie między Londynem a Amsterdamem pojadą od 4 kwietnia. Podróż będzie trwała trzy godziny i 41 minut.

Bezpośrednie połączenie między oboma stolicami przez tunel pod kanałem La Manche  będzie jednak na tylko na trasie z Londynu do Amsterdamu. Pasażerowie jadący z Amsterdamu do Londynu, będą musieli przesiadać się w  Brukseli i przejść kontrole paszportową. Te niedogodności dla pasażerów wynikają z braku porozumienia między Wielką Brytania a Holandią w sprawie kontroli paszportowej już na terenie Holandii - w momencie wejścia na pokład pociągu.

Prawdopodobnie porozumienie uda się osiągnąć dopiero pod koniec 2019 roku, dopiero wtedy pasażerowie podróżujący między Amsterdamem a Londynem, nie będą zmuszeni do przesiadki.

Na początek między Londynem a Amsterdamem pociągi będą jeździć dwa razy dziennie - o 8.31 i 17.31. To niewiele, ponieważ połączeń lotniczych między tymi krajami jest dziennie 70.

Eurostar postanowił więc zawalczyć o klientów ceną - najtańszy bilet ma kosztować 35 funtów (niecałe 170 zł) w jedną stronę. Podróżni będą mieli dostęp do gniazdek ładowania, darmowe wi-fi i na życzenie pomieszczenia do pracy.

Eurostar zapowiedział też, że skróci czas podroży miedzy Londynem a Bruksela o 17 minut do godziny i 48 minut.

Pomiędzy Londynem a Amsterdamem linie lotnicze przewożą co roku pod 4 mln pasażerów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA