fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Koalicja Obywatelska na Twitterze pisze o #exposekłamstw

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Pod hashtagiem #exposekłamstw na Twitterze politycy Koalicji Obywatelskiej na bieżąco komentują expose wygłaszane w Sejmie przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Politycy Koalicji Obywatelskiej zwrócili uwagę m.in. że expose premiera w Sejmie przysłuchuje się prezes NIK, Marian Banaś, znajdujący się w centrum afery związanej z niejasnościami dotyczącymi jego oświadczeń majątkowych i kamienicy w Krakowie do niedawna był właścicielem.

Posłowie Koalicji kwestionowali też słowa premiera o tym, że w ciągu 3 lat dwa miliony osób uwolniono od zagrożenia ubóstwem. "Od 2017 do 2018 roku o blisko 25 procent wzrósł wskaźnik ubóstwa. Dane oficjalne GUS" - napisał Borys Budka.

Z kolei Marcin Kierwiński po słowach Morawieckiego o Polakach wracających z emigracji przypomniał, że liczba Polaków żyjących poza granicami Polski wciąż jest wyższa niż w 2015 roku - a więc w roku przejęcia władzy przez PiS.

Posłanka Mirosława Nykiel wypomniała Morawieckiemu, że jego rząd nie wywiązał się z obietnicy budowy 100 tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus.

Kiedy premier mówił o zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz przypomniała o wypadkach z udziałem samochodów BOR/SOP.

Z kolei gdy premier mówił o roli rodziny, Barbara Nowacka przekonywała, że "w czasach rządów PiS dla wielu kobiet stała wręcz salą tortur". W tym kontekście wymieniła "zabrane pieniądze NGO (organizacjom pozarządowym), brak wprowadzenia konwencji antyprzemocowej, brak 24-godzinnej bezpłatnej infolinii dla ofiar".

Gdy zaś premier mówił o dalszej reformie sądownictwa Robert Kropiwnicki przypomniał, że czas rozpatrywania spraw w polskich sądach po zmianach wprowadzonych przez PIS w wielu przypadkach się wydłużył.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA