fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Antoni Macierewicz: Po wyborach raport komisji smoleńskiej

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Antoni Macierewicz powiedział, że raport ws. katastrofy smoleńskiej zostanie opublikowany, gdy pozwolą na to sprawy związane z pandemią koronawirusa.

Szef komisji smoleńskiej, były szef MON Antoni Macierewicz powiedział, że raport w sprawie katastrofy, do której doszło ponad 10 lat temu, jest już gotowy. 

- Będzie on opublikowany natychmiast, jak pozwolą na to sprawy związane z pandemią. Coraz bardziej odmrażamy różnego rodzaju dziedziny życia. Myślę, że będzie można też niedługo zrobić konferencję, na której raport zostanie przedstawiony - zapowiedział Macierewicz.

- Nie sądzę, żeby mogło to się dokonać w trakcie kampanii wyborczej, więc sądzę, że zaraz po niej będzie to można opinii publicznej przedstawić - dodał.

Macierewicz jest zdania, że do katastrofy rządowego TU 154-M doszło w wyniku dwóch eksplozji. Polityk PiS mówił wcześniej, że do pierwszego wybuchu doszło w lewym skrzydle maszyny. Drugi wybuch miał miejsce w centropłacie.

Do katastrofy rządowego Tupolewa doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i pierwsza dama.

Źródło: Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA