fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Warszawa: Pomnik smoleński ma być rozbudowany

Fotorzepa/ Jakub Mikulski
Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz członek Komitetu Społecznego Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej zapowiedział, że przed 10 kwietnia przyszłego roku pomnik na placu Piłsudskiego w Warszawie powinien zostać rozbudowany.

O planowanej rozbudowie warszawskiego pomnika za pośrednictwem filmu, opublikowanego na koncie Komitetu na Facebooku, poinformowali Sasin i szef gabinetu premiera Marek Suski.

- Do całkowitego zakończenia budowy pomników zostało kilka elementów - powiedział na filmie Suski.

- Zostało nam - i chcemy to zrealizować przed następnym 10 kwietnia - dokończenie prac związanych z Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej, przede wszystkim zieleń, otoczenie pomnika, ale również ta symboliczna ściana z zieleni - która jest częścią projektu tego pomnika - z historycznym krzyżem, tym krzyżem, który towarzyszył Polakom pod Pałacem Prezydenckim w tragicznych dniach po tej wielkiej tragedii, jaką była katastrofa smoleńska - tłumaczył Sasin.

Obaj politycy PiS zachęcali o wpłaty na rzecz Komitetu. - Aby ten pomnik mógł w pełni być zrealizowany, potrzebne są dodatkowe środki, które właściwie w całości w tej chwili rozdysponowaliśmy już na te pomniki, które stanęły - wyjaśniał Jacek Sasin.

Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej odsłonięto na placu Piłsudskiego 10 kwietnia 2018 roku, w ósmą rocznicę katastrofy. Pół roku później odsłonięto z kolei pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA