fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Hiszpania: 50 mld euro dla firm, 150 mln plan inwestycji

AFP
Hiszpania zatwierdziła nowe działania za 50 mld euro, aby zwiększyć płynność firm i przygotowuje plan inwestycji za 150 mld euro finansowany częściowo przez Unię, aby ożywić gospodarkę po pandemii — zapowiedział premier Pedro Sanchez

Rząd hiszpański przyjął w piątek na nadzwyczajnym posiedzeniu pakiet pomocy 50 mld euro dla firm o znaczeniu strategicznym mających problemy z płynnością. 10 mld euro to bezpośrednia pomoc poprzez kupno akcji albo papierów dłużnych dla firm przemysłowych mających takie problemy. 40 mld to kredyty gwarantowane na inwestycje zwłaszcza w nowe technologie i zrównoważoną gospodarkę. Pieniądze będą przyznawane przez państwowy holding udziałów przemysłowych SEPI — poinformowały agencje EFE i AP.

Tego samego dnia rząd podpisał z organizacjami pracodawców i związkami zawodowymi pakt o współpracy w ratowaniu zatrudnienia i rozwoju gospodarki. Zdaniem Sancheza, to sygnał zaufania skierowany do rynków i partnerów handlowych Hiszpanii.

Premier ogłosił również podczas uroczystości w Pałacu Moncloa (siedzibie rządu), że rząd przygotowuje plan inwestycji na 150 mld euro mający wesprzeć odbudowę gospodarki po kryzysie sanitarnym. — To będzie publiczny plan inwestycyjny, który uruchomi również środki sektora prywatnego — powiedział. Hiszpania może dostać od Unii do 140 mld euro, zależnie od przedstawionych projektów — podał Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA