fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Antyszczepionkowe poglądy Kanye'ego Westa zagrożeniem dla Gapa

AFP
Gigantowi odzieżowemu kłopoty mogą też sprawić polityczne ambicje rapera.

W zeszłym miesiącu Gap i Kanye West połączyli siły. Dla Westa oznaczało to możliwość szerzej sprzedaży jego własnej marki Yeezy, a dla Gapa szansę na umocnienie pozycji na rynku. W ostatnich latach koncern miał spore problemy wizerunkowe i finansowe.

Kanye West może się jednak okazać dla Gapa problemem, a 10-letni kontrakt z nim, obciążeniem. Raper udzielił wywiadu dla Forbesa, w którym dał wyraz swojemu sceptycyzmowi dla szczepionek.

- Jest tak wiele naszych dzieci, które są szczepione i sparaliżowane. Więc kiedy mówią że pokonamy Covid szczepionką, to jestem bardzo ostrożny. To jest znak bestii – podzielił się Kanye West głębią swojej myśli w wywiadzie.

Dla Gapa, takie poglądy na potencjalne zakończenie epidemii, która już zabiła ponad 130 tys. Amerykanów może oznaczać ryzyko. Co gorsza, West może w sumie tylko pogorszyć sytuację, skoro poinformował, że zamierza startować na prezydenta USA.

- To ryzykowne dla marek, wiązanie się z bardzo otwartymi celebrytami – powiedział CNN Jeetendr Sehdev, autor „The Kim Kardashian Principle".

Zdaniem Sehdeva może być jednak również tak, że zainteresowanie wzbudzane przez rapera może być pozytywne dla marki. Zdecydowane poglądy mogą bowiem przyciągnąć znowu uwagę, a duże ryzyko może oznaczać duże zyski. Poglądy wyrażane przez rapera są w USA popularne, a unikanie obowiązkowych szczepień to już wręcz epidemia, więc sceptycyzm Westa dla osiągnięć nauki może przełożyć się na zyski.

Analitycy oczekiwali, że połączenie sił marek Yeezy i Gap może przynieść Gapowi nawet miliard dolarów dodatkowej sprzedaży do 2025 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA