fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

To koniec. Znana sieć zabawkarska zamyka wszystkie sklepy w USA

Bloomberg
Sieć Toys 'R' Us poinformowała, że zamyka wszystkie sklepy na terenie USA i Puerto Rico. Nie udały się negocjacje z wierzycielami i poszukiwanie inwestora

Pracę może stracić niemal 33 tys. osób zatrudnionych w 735 sklepach. Chyba, że znajdzie się chętny na odkupienie części lub wszystkich placówek znanej sieci zabawkarskiej.

Jednocześnie firma, która jest w trakcie postępowania upadłościowego, zapowiedziała restrukturyzację wszystkich zagranicznych sieci, w tym także w Europie.

Prezes firmy, David Brandon powiedział na spotkaniu z pracownikami, że wierzył, iż taka marka i taka sieć ma szansę istnieć na amerykańskim rynku - informuje „Washington Post". Brandon w bardzo emocjonalnym wystąpieniu powiedział też, że wszyscy - od dostawców do klientów - "będą żałować", że sieć Toys 'R' Us upadła po 70 latach działalności.

Sieć handlowa Toys 'R' Us jest zadłużona na ok. 5 mld dolarów i od dłuższego czasu szuka inwestora. We wrześniu zeszłego roku podjęto decyzję o wprowadzeniu programu cięcia kosztów i zamknięciu 180 sklepów w USA. Niestety rozmowy z wierzycielami oraz poszukiwanie inwestora się nie udały.

Przesądzony jest też los brytyjskiej sieci Toys 'R' Us. Wszystkie sklepy zostaną zamknięte. Właśnie trwa w nich wielka wyprzedaż. Firma wciąż szuka kupca na sieć sklepów w Kanadzie i Azji.

W Polsce Toys „R" Us posiada 16 sklepów stacjonarnych. We wrześniu 2014 sieć uruchomiła także polski sklep internetowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA