fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

UOKiK: Cztery zgody na przejęcie sklepów Tesco przez Kaufland

Bloomberg
UOKiK wydał cztery zgody na przejęcie czterech sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety. Transakcje dotyczą lokalizacji w Lublinie, Ostrołęce, Wrocławiu i Warszawie - poinformował urząd w komunikacie.

Urząd zgodził się na przejęcie przez Kaufland Polska Markety części mienia spółek Snowfinch, Zodiac, BTN oraz Tesco. "Kaufland nabył prawa do czterech powierzchni handlowych aktualnie użytkowanych przez Tesco Polska. Są to sklepy w Lublinie (ul. Orkana 4), Ostrołęce (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila" 28), Wrocławiu (ul. Długiej 37/47) i Warszawie (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila" 41)" - napisano w komunikacie.

Czytaj także: Tesco zwija biznes w Polsce

UOKiK przeprowadził postępowanie antymonopolowe jak przejęcie sklepów Tesco wpłynie na lokalny rynek. Urząd uznał, że "uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Piotr i Paweł, Stokrotka, Carrefour, Auchan". Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację.

Kaufland - który należy do międzynarodowej Grupy Schwarz - ma w całej Polsce już ponad 200 sklepów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA