fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Koronawirus wykończył pierwsze centrum handlowe

Facebook/Sukcesja
Łódzka galeria Sukcesja we wtorek na dobre zamknęła się dla klientów. To pierwsze duże centrum upadające w tym okresie i prawdopodobnie będą kolejne.

- W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo - Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte - podała firma na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Centrum zostało zamknięte ledwie pięć lat po otwarciu i choć pandemia koronawirusa nie była jedynym źródłem jego kłopotów, to pogłębiła tarapaty i ostatecznie doprowadziła do likwidacji firmy.

Czytaj także: Francuska sieć odzieżowa Camaieu znika z Polski. Jedna z ofiar koronawirusa

Była to jedna z największych inwestycji tego typu w Łodzi, centrum kosztowało 120 mln euro. Na 128 tys. mkw. znalazło się około 160 lokali, sklepów polskich i zagranicznych marek czy także kręgielnia.

Centra handlowe wpadły w tarapaty w związku z pandemią koronawirusa. Od połowy marca działały w nich tylko sklepy spożywcze, DIY, drogerie czy apteki. Ponownie handel ruszył 4 maja, trwa mozolne odrabianie strat i choć ruch jest z tygodnia na tydzień większy, to nadal to średnio 60-70 proc. poziomów sprzed roku. Największe problemy mają duże galerie w wielkich aglomeracjach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA