fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosjanie szykują odpowiedź na amerykańskie sankcje

Władimir Putin, prezydent Rosji
PAP/EPA
Amerykanie objęli nowymi sankcjami bliskich Kremlowi bogaczy i prezesów oraz ich firmy. Moskwa zapowiada „adekwatną" odpowiedź.

– Można wyrazić jedynie żal, że zamiast zdrowego rozsądku i zwiększania współpracy Waszyngton wybrał stanowisko w kontrze do potrzeb w stosunkach wzajemnych – skomentował nowe amerykańskie sankcje wobec Rosji Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji, podała gazeta „RBK".

Pieskow podał, że Rosja wprowadzi kontrsankcje po analizie nowych list i że będą one „adekwatne" do amerykańskich. Pole manewru jest jednak dużo mniejsze, bo większość amerykańskich firm wycofała się już z Rosji. Jako jeden z ostatnich zrobił to w tym tygodniu paliwowy gigant ConocoPhillips, obecny na tym rynku od ćwierćwiecza.

We wtorek wieczorem władze USA przedstawiły dwie nowe czarne listy – na jednej są firmy objęte sankcjami sektorowymi, a na drugiej osoby fizyczne i prawne, których aktywa na terenie USA zostają zamrożone i z którymi obywatele i firmy amerykańskie nie mogą prowadzić interesów.

Na tej drugiej liście są m.in. banki działające na terenie Krymu, m....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA