fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Kuba zakazuje dolarów amerykańskich

Kuba, dolary
Bloomberg
Od 21 czerwca na Kubie zacznie obowiązywać zakaz obrotu dolarami w gotówce. Władze radzą turystom, aby przyjeżdżali bez „zielonych".

Bank centralny Kuby ogłosił w piątek, że z powodu blokady ekonomicznej kraju przez Stany Zjednoczone, podjęto decyzję o czasowym zaprzestaniu przyjmowania dolarów w systemie bankowym i finansowym Kuby, informuje agencji RIA Nowosti.

- Od 21 czerwca przestaniemy przyjmować depozyty w gotówce w USA. Od tego dnia osoby fizyczne i prawne, zarówno kubańskie, jak i zagraniczne, nie będą mogły dokonywać depozytów ani żadnych innych transakcji w gotówce w dolarach amerykańskich. Turyści, którzy przyjadą po 20 czerwca na Kubę, będą musieli przybyć z walutą inną niż dolar" – powiedział Francisco Mayobre Lense pierwszy wiceprezes banku centralnego Kuby.

Zakaz nie dotyczy transakcji dokonywanych za pomocą przelewów lub wpłat gotówki w innych walutach swobodnie wymienialnych i akceptowanych na Kubie, które mogą być realizowane bez żadnych ograniczeń. Nowe rozwiązanie dotyczy tylko gotówki amerykańskiej, a nie istniejących kont w tej walucie. Obywatele i turyści będą mogli bezpiecznie korzystać z kont dolarowych i kart do płacenia za różne usługi, a także otrzymywać środki z zagranicy, zapewniają władze w Hawanie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA