fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

O przyszłości Grupy Wyszehradzkiej

PhotoXpress
Młodzi Czesi, Polacy, Słowacy i Węgrzy stworzyli raport, który dotyka tematu współpracy między wymienionymi krajami. Zaprezentowali go 23 maja. Duży wkład w to wydarzenie miała Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Raport The Future of the Visegrad Group powstał właśnie z inicjatywy Fundacji. Młodzi, zdolni autorzy analizowali cztery sektory gospodarki w regionie (finanse, przedsiębiorczość, energetykę i infrastrukturę), definiowali wspólne wyzwania i próbowali szukać rozwiązań, mogących przyczynić się do ekonomicznego wzrostu w Europie. Raport otrzymał wsparcie wielu instytucji polskich i zagranicznych, m.in. Funduszu Wyszehradzkiego.

- Sądzimy, że wiele pól współpracy jest niezagospodarowanych i wciąż jest czas, żeby to zmienić. Naszym zdaniem najważniejsze z tych obszarów to takie, który wpływają na życie przeciętnego obywatela. Część naszych pomysłów jest już wdrażana, jak np. Centrum Transferu Technologii. Tworząc ten raport nie chcieliśmy wpisywać się w dyskurs czysto polityczny.

- Jak sama nazwa raportu wskazuje, myślimy przede wszystkim o przyszłości oraz o tym, jak współpraca w obrębie Grupy Wyszehradzkiej będzie się rozwijać. Pamiętajmy, że o obliczu tego zrzeszenia będą decydować przede wszystkim następne pokolenia. Wśród autorów raportu są osoby ze wszystkich krajów, które tworzą Grupę Wyszehradzką. Jeżeli dzięki temu raportowi uda nam się wpłynąć na decydentów oraz w jakiś sposób przekonamy ich do słuszności naszych pomysłów, to będziemy bardzo dumni. Liczymy, że na bazie tego raportu zbudujemy wspólne relacje. Zamierzamy także monitorować, czy proponowane przez nas koncepcje rozwijają się zgodnie z naszym zamysłem – mówi Paweł Michalski, alumn Akademii Liderów Rynku Kapitałowego Fundacji im. Lesława A. Pagi i współtwórca raportu.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA