fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Firmy mogą składać odwołania od decyzji PFR

Fotorzepa/ Urszula Lesman
Od poniedziałku przedsiębiorstwa, które otrzymały częściowo pozytywną decyzję z Polskiego Funduszu Rozwoju w sprawie subwencji w ramach tarczy finansowej, mogą składać odwołania.

Ruszyła procedura odwoławcza dla firm, które otrzymały decyzję częściowo pozytywną w ramach ubiegania się o pomoc z tarczy finansowej PFR. Jeżeli przedsiębiorstwo ma podstawy do ubiegania się o różnicę między kwotą wnioskowaną, a otrzymaną - może złożyć odwołanie poprzez system bankowości elektronicznej.

PFR podaje, że odwołanie przysługuje tym firmom, które otrzymały część wnioskowanej kwoty subwencji i mają podstawy do ubiegania się o różnicę między wnioskowaną a otrzymaną kwotą. Odwołanie może dotyczyć także korekty liczby pracowników i tym samym korekty wnioskowanej kwoty, ale nie dotyczy np. zmiany miesiąca spadku obrotów lub sposobu porównania spadku obrotów. Uwaga: można złożyć maksymalnie dwa odwołania w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy od podpisania umowy.

Odwołanie składa się wypełniając formularz w systemie bankowości elektronicznej, wniosek trafia później do PFR i tam jest weryfikowany. Następnie PFR przekazuje swoją decyzję do banku i tam może poznać ją klient.

Banki, które pośredniczą w przyznawaniu pomocy małym i średnim firmom w ramach tarczy finansowej PFR, rozpoczęły przyjmowanie wniosków wieczorem 29 kwietnia. Od tego momentu PFR w tym programie przekazał polskim przedsiębiorcom już 29,5 mld zł. Pieniądze te trafiły do 143 tys. firm zatrudniających 1,5 mln osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA