Reklama

Litewska gospodarka najlepsza w czasie pandemii

Gospodarka Litwy w trzecim kwartale straciła 1,7 procent w ujęciu rocznym. To najlepszy wynik w Unii. Litwa inaczej podeszła do kwarantanny niż Polska.

Aktualizacja: 15.11.2020 13:13 Publikacja: 15.11.2020 13:05

Litewska gospodarka najlepsza w czasie pandemii

Foto: AdobeStock

Dane Eurostatu nie pozostawiają wątpliwości, że nasz wschodni sąsiad w trzecim kwartale najlepiej poradził sobie z pandemią. PKB Litwy w trzecim kwartale zmniejszył się o 1,7 proc. Średnia dla całej Unii to minus 4,3 proc. A dla strefy euro minus 4,4 proc. Przy czym kilka państw nie opublikowało danych za III kw. W tym Irlandia dotąd liderująca gospodarka w czasie pandemii oraz Estonia. PKB Polski zmniejszył się o 2 proc. i był to drugi wynik III kw. w Unii.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Gospodarka
Brytyjczykom opłaciło się przyjąć z pompą Donalda Trumpa. Co zyskali?
Gospodarka
Wojna kosztuje miliardy. Ukraina liczy na NATO, Rosja na ropę
Gospodarka
Skromny awans Polski w globalnym rankingu innowacyjności
Gospodarka
Izrael: Hamas ma długą historię kłamstw i manipulacji
Gospodarka
Złote góry dla powodzian. Lądek-Zdrój rok po potopie
Reklama
Reklama