Reklama
Rozwiń
Reklama

Australia już w recesji? Po raz pierwszy od 29 lat

PKB Australii spadł w pierwszym kwartale o 0,3 proc. kw./kw. i był to jego pierwszy spadek od 2011 roku. Josh Frydenberg, australijski minister finansów stwierdził, że najprawdopodobniej drugi kwartał też był spadkowy i kraj znalazł się w recesji po raz pierwszy od 29 lat.

Aktualizacja: 03.06.2020 09:58 Publikacja: 03.06.2020 09:15

Australia już w recesji? Po raz pierwszy od 29 lat

Foto: Adobe Stock

Australia uniknęła recesji zarówno podczas globalnego kryzysu finansowego z lat 2008-2009 r., jak i podczas azjatyckiego kryzysu z 1997 r.

- Opierając się na tym, co wiemy w ministerstwie, mogę powiedzieć, że będziemy mieć spadek też w drugim kwartale, który będzie dużo większy niż ten, który widzieliśmy w kwartale zakończonym w marcu - powiedział Frydenberg.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Arabia Saudyjska zainwestuje w USA 1 bilion dolarów. Trump zaskoczony
Gospodarka
Dlaczego Viktor Orbán szukał tarczy finansowej w USA?
Gospodarka
Polska czempionem wzrostu gospodarczego. I długu publicznego. Nowe prognozy KE
Gospodarka
Pieniądze to nie wszystko. Eksperci punktują plan Domańskiego
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Gospodarka
Miliardy na budowę jednorożców. Ale chodzi o coś więcej niż tylko start-upy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama