fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: WIG20 pod wpływem CD Projekt

GPW
Bloomberg
Wtorkową sesję rozpoczęliśmy od spadków. Czy uda się je odrobić?

Początek nowego tygodnia przyniósł wzrosty na warszawskiej giełdzie. WIG20 zyskał w poniedziałek prawie 0,6 proc. i powoli zaczyna spoglądać w stronę psychologicznego poziomu 2000 pkt. Po wczorajszej sesji brakowało do niego niewiele ponad 40 pkt. Czy dzisiaj byki przypuszczą atak na ten poziom?

Na starcie notowań WIG20 przyjął jednak mocny cios. W pierwszych minutach handlu indeks największych spółek tracił nawet ponad 1 proc., a uwaga inwestorów koncentruje się przede wszystkim na akcjach firmy CD Projekt. Wielkimi krokami zbliża się debiut gry Cyberpunk 2077. Emocje są ogromne, co pokazała już wczorajsza sesja, na której akcje CD Projektu najpierw wyraźnie drożały, a później zjechały mocno pod kreskę. Początek dnia wskazuje, że i dzisiaj emocji nie powinno zabraknąć.

Niewielka korekta zawitała wczoraj na Wall Street. Dow Jones stracił niecałe 0,5 proc., zaś S&P500 zniżkował 0,2 proc. Najlepiej poradził sobie Nasdaq, który oparł się przecenie i zyskał 0,45 proc. Oczywiście amerykańskie indeksy nadal znajdują się blisko historycznych szczytów i na razie wciąż można mówić o rynku byka.

Kolor czerwony przeważał podczas azjatyckiej części dnia giełdowego. Słabo radził sobie przede wszystkim Kospi, który stracił 1,6 proc. Nikkei225 stracił 0,3 proc., z kolei Shanghai Composite tuż przed zamknięciem notowań był 0,2 proc. na minusie.

Czym dzisiaj będą żyły rynki? W grze będzie głównie geopolityka. Nadal nie wiadomo co z umową handlową między Wielką Brytanią, a Unią Europejską. Wielką niewiadomą jest także budżet unijny. Polska i Węgry nadal twardo stoją przy swoim i otwarcie mówią o możliwości użycia weta. Na razie więc mamy jedną wielką niewiadomą.

Na rynku walutowym początek dnia przynosi niewielkie osłabienie złotego. Euro jest wyceniane na 4,48 zł, zaś dolar kosztuje prawie 3,70 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA