fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Poranna realizacja zysków

Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Czy skłonią one inwestorów do zakupów akcji?

Wczorajsza sesja zaskoczyła wielu obserwatorów rynku. Na naszym parkiecie po słabym początku tygodnia popyt w końcu się uaktywnił. W efekcie WIG20 zyskał ponad 2 proc. Czy dzisiaj pójdzie za ciosem?

Początek dnia na to nie wskazuje. WIG20 notowania rozpoczął od 0,2 proc. przeceny. Najwyraźniej więc w pierwszych fragmentach sesji inwestorzy postanowili zrealizować część zysków. Dotyczy to jednak nie tylko Warszawy. Również większość europejskich parkietów dzień zaczęła od przeceny.

Spadki zagościły na rynku azjatyckim. Nikkei225 stracił ponad 2 proc. Sensex również spadał około 2 proc. Kospi stracił 1,5 proc.

Niewielkimi zmianami zakończyła się za to wczorajsza sesja na Wall Street. Dow Jones Industrial wzrósł o 0,14 proc. z kolei S&P 500 zyskał o 0,12 proc. Ci którzy byli rozczarowani symbolicznymi zmianami dziś już jednak nie powinni mieć powodów do narzekań.

Emocje na rynku powinny zapewnić dane z amerykańskiego rynku pracy. Po południu poznamy odczyt dotyczący stopy bezrobocia, a także zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Oprócz twardych liczby może to być także sygnał do tego, jak zachowa się Fed podczas wrześniowego posiedzenia.

Na naszym rynku warto zwrócić uwagę na sytuację pojedynczych spółek. Wczoraj wieczorem rynek zaskoczyła informacja o rezygnacji z funkcji prezesa JSW Edwarda Szlęzaka z powodu stanu zdrowia. Obecnie obowiązki prezesa będzie pełnił Józef Myrczek.

Warto także zwrócić uwagę na Asseco Poland, które wczoraj za prawie 22 mln euro przejęło 61,38 proc. akcji portugalskiej firmy Exictos.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA