fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: WIG20 w stronę 2000 pkt

GPW
Bloomberg
Indeks dużych spółek w środę z rana kontynuuje odreagowanie. Do góry WIG20 popychają CD Projekt oraz Allegro.

To ciekawy dzień dla krajowych inwestorów. Znamy już harmonogram oferty publicznej Huuuge, producenta gier na urządzenia mobilne. Przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych zacznie się 28 stycznia, z kolei debiut planowany jest około 19 lutego. Z kolei na giełdzie w Amsterdamie zadebiutował z sukcesem inPost. Cena sięgnęła 19 euro wobec 16 euro w ofercie.

Z kolei w gronie krajowych dużych spółek błyszczą dziś CD Projekt oraz Allegro. Producent "Cyberpunka 2077" wyceniany jest już na około 310 zł za walor, co oznacza ponad 3-proc. wzrost w porównaniu z ceną zamknięcia z wtorku. Z kolei Allegro zyskuje ponad 2 proc., do 76,7 zł za walor. Na zielono jeszcze JSW. Większość blue chips świeci jednak na czerwono. Słabo prezentują się m.in. PGE, LPP, Cyfrowy Polsat i Santander. Mimo to WIG20 zaczyna środową sesję od zwyżki o około 0,4 proc., skracając dystans do okrągłego poziomu 2000 pkt.

Na innych rynkach w Europie nastroje są mieszane, natomiast WIG20 jest jednym z silniejszych. Niemiecki DAX na otwarciu traci 0,4 proc. Przypomnijmy, że wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się lekkim wzrostem Nasdaq i nieznaczną zniżką S&P500.

Na rynku walut o poranku obserwujemy lekkie umocnienie dolara do złotego, do poziomu 3,74. Euro kosztuje 4,54 zł. Po zanotowaniu spadku zapasów surowca zwyżkuje ropa naftowa. Cena baryłki typu WTI przekracza 43 dolary.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA