fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Tylko 10 pkt do sukcesu

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
W czwartkowy poranek WIG20 rósł nawet o 0,7 proc. do 1873,96 pkt. To oznacza, że zbliżył się na tytułową odległość do wakacyjnego szczytu „covidowej hossy”.

Od lekkich zwyżek zaczęły też dzień mWIG40 i sWIG80. Pierwszy zyskiwał rano 0,15 proc., a drugi 0,4 proc. Dobre nastroje o poranku to zasługa zwyżek nastrojów zagranicznych. Wczoraj na Wall Street S&P500 wprawdzie lekko spadł (o 0,2 proc.), ale Nasdaq Composite zyskał 0,5 proc. Ponadto zwyżki notowały rano rynki azjatyckie. Nikkei225 rósł o 0,9 proc., a Hang Seng o 0,5 proc. W ujęciu globalnym czuć cały czas podwyższony apetyt na ryzyko. Potwierdza to utrzymująca się słabość dolara (dziś rano EUR/USD rósł o 0,14 proc.), a także nieśmiało odbijające od lokalnego dołka 1801 USD złoto. Czwartkowy poranek przyniósł też cofnięcie na rynku ropy. Baryłka WTI spadała o 1 proc. do 45,3 USD. Realizacja zysków widoczna była także na rynku kryptowalut. W ciągu doby bitcoin potaniała o 7,3 proc. do 17 400 USD. W przypadku XRP przecena sięgnęła 18,4 proc., a ethereum 10 proc.

Dziś Święto Dziękczynienia obchodzą Amerykanie. To może sprzyjać niższej zmienności na rynkach. Z drugiej strony bliskość szczytów covidowej hossy jest tak kusząca, że niewykluczone, że ów spokój pozwoli je w spokoju pokonać.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA