fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wall Street leci na łeb, na szyję

Bloomberg
Indeksy w USA przez kilka ostatnich dni biły rekordy, jednak dziś inwestorzy masowo pozbywają się akcji. Na celowniku znalazły się przede wszystkim technologiczni giganci.

Notowania Nasdaqa zniżkują obecnie o blisko 5 proc. Ostatni raz indeks spadał tak mocno w czerwcu. Tesla oraz Apple tanieją odpowiednio o ponad 8 proc. i ponad 6 proc. Wszystkie największe amerykańskie spółki technologiczne są na kilku procentowym minusie.

Specjaliści podkreślają, że musiało do tego dojść. - Szczerze mówiąc, im głębszy spadek notowań spółek technologicznych, tym będzie on zdrowszy dla całego rynku – mówi Alec Young, dyrektor ds. inwestycji w Tactical Alpha LLC.

Spółki wchodzące w skład grupy FAANG ciągną w dół również S&P 500 ponieważ posiadają w nim ponad 20 proc. wagę. Indeks ten traci obecnie 3,5 proc.

Przypomnijmy jednak, że przez ostatnie kilka sesji zarówno Nasdaq jak i S&P 500 poprawiał historyczne rekordy. Od końca marca S&P 500 wzrósł o ponad 55 proc., Nasdaq o blisko 70 proc., a Dow Jones zyskał ponad 50 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA