fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Test poniedziałkowej świecy?

Bloomberg
Ostatnie sesje sprowadzają WI20 coraz niżej. W środę z rana indeks dużych spółek zniżkuje o 0,34 proc., do 2240 pkt.

Poprzedni tydzień rozpoczął się dla WIG20 bardzo pomyślnie. W poniedziałek WIG20 zyskał ponad 3 proc. W kolejnych dniach WIG20 dotarł nawet do 2280 pkt, jednak od tamtej pory przewagę mają już sprzedający. Wczoraj WIG20 stracił 0,29 proc. Dziś z rana indeks spada o kolejne kilka punktów, docierając do poziomu 2240 pkt. Niewiele zatem brakuje do połowy wspomnianej długiej białej świecy z poprzedniego tygodnia, a często zdarza się, że po tak dynamicznym wzroście później dochodzi do testu tego poziomu. Jak na razie więc nie ma większych powodów do obaw.

Na czele w gronie warszawskich blue chips mamy z rana CD Projekt, jednak zwyżka nie przekracza 1 proc. Na zielono świecą notowania m.in. Play oraz PKN Orlen. Ciekawiej jest na dole tabeli. Najsłabsze PGE zniżkuje o 3,4 proc., do 9,43 zł za walor. Akcje tej spółki mają jednak za sobą serię mocnych wzrostów. PGE jest po publikacji wyników kwartalnych, które były zgodne ze wstępnymi szacunkami. Również inne spółki energetyczne dziś tracą na wartości. Zniżka dotyka też walorów Dino Polska. 

Sporo emocji było wczoraj na Wall Street. S&P500 wzniósł się na nowe rekordy, przekraczając poziom 3100 pkt. Nie udało się go jednak utrzymać do końca handlu, a ostatecznie S&P500 finiszował na poziomie niecałych 3092 pkt, co oznaczało wzrost tylko o 0,16 proc. Z kolei sesja w Azji zakończyła się spadkami wszystkich głównych indeksów. Stąd i przewaga koloru czerwonego od rana w Europie. Niemiecki DAX, podobnie jak WIG20, zniżkuje o 0,27 proc.

Na rynku walut dolar po ostatnim umocnieniu utrzymuje się w okolicach 3,89 zł. Euro kosztuje 4,28 zł. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA