fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Zakończyć tydzień w dobrych nastrojach

Bloomberg
Od początku tygodnia indeks blue chips zyskał już ponad 5 proc. Na starcie piątkowej sesji żadna ze stron rynku nie potrafi zdobyć wyraźnej przewagi.

Po mocnych wzrostach, które obserwowaliśmy we wtorek i środę czwartkowa sesja przyniosła schłodzenie nastrojów. Przez cały dzień WIG20 oscylował wokół środkowego zamknięcia. Ostatecznie dzień zakończył na symbolicznym minusie. Licząc od początku tygodnia indeks ten zyskał już ok. 5 proc. Czy na ostatniej sesji tygodnia bykom uda się utrzymać tak wyraźny wzrost?

Początek sesji pokazuje, że strawa jest otwarta, bowiem w pierwszych minutach handlu indeks blue chips traci 0,1 proc. Na warszawskim parkiecie trwa festiwal wyników. Część spółek podaje rezultaty za ubiegły rok, podczas gdy inne chwalą się już wynikami osiągniętymi w I kwartale. Przed rozpoczęciem notowań CCC podało wyniki za 2016 r. W ubiegłym roku obuwnicza spółka zanotowała 306,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 259,4 mln zł zysku rok wcześniej. Na początku handlu walory CCC tanieją o 0,8 proc., do 225 zł. Wyraźnie tracą również akcje LPP i PZU. Najmocniej bo o ok. 3 proc. drożeją natomiast papiery Tauronu. Po zakończeniu wczorajszej sesji gigant podał, że jego skonsolidowana EBITDA za I kwartał wyniosła 1,185 mld zł. O ok. 1 proc., do 74,3 zł drożeją papiery JSW. DM BOŚ podniósł wycenę akcji kopalni do 111,5 zł z 106,2 zł wcześniej.

Rano na rynku walutowym obserwujemy niewielkie umocnienie się złotego względem głównych walut. Euro kosztuje 4,21 zł, zaś dolar wyceniany jest na 3,87 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA