fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ranking prezesów spółek z GPW. Ile są warci liderzy?

Adam Kiciński, prezes CD Projektu
materiały prasowe
Listę najbardziej wartościowych otwiera Adam Kiciński z CD Projektu. Za najlepszego prezesa uznano Krzysztofa Kostowskiego z PlayWaya.

Na ponad miliard złotych wyceniono aktualną „wartość" Adama Kicińskiego, szefa CD Projektu. Jego odwołanie hipotetycznie o tyle obniżyłoby kapitalizację studia – wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Martis Consulting, który opisujemy jako pierwsi. Aktualna wycena Kicińskiego jest o 571 mln zł wyższa niż w zeszłym roku, co wynika zarówno ze wzrostu kursu akcji spółki, jak i poprawy jej wyników finansowych.

Szef studia, komentując ranking, podkreśla pracę całego zarządu. – Od początku wspólnie zarządzamy spółką i kolektywnie podejmujemy kluczowe decyzje. Cały czas wierzymy, że najlepsze dopiero przed nami – mówi.

Kolejnych prezesów od Kicińskiego dzieli przepaść. Wiceliderem zestawienia, z wartością sięgającą 389 mln zł, jest Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Wcześniej trzykrotnie zajmował miejsce pierwsze, teraz jego wartość spadła aż o 880 mln zł, co jest przede wszystkim skutkiem przeceny akcji PKO BP. Mocno stopniała też wartość rynko...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA