fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

W co inwestuje Leonardo DiCaprio?

materiały prasowe
Leonardo DiCaprio przeniósł swoje poglądy na inwestycje. Oprócz darowizn na rzecz organizacji charytatywnych, inwestuje w projekty związane z kwestiami środowiskowymi. Ma udziały w firmach robiących naturalne soki, sztuczne diamenty ze słońca czy mięso wegetariańskie.

Laureat Oskara i rekordzista w honorarium za jeden firm (59 mln dol. za udział w „Incepcji”) DiCaprio jest znanym aktywistą ekologicznym. W 1998 roku aktor stworzył Fundację Leonardo DiCaprio, która wspiera projekty mające na celu ochronę przyrody. Nie tylko wspiera działania chroniące przyrodę Ziemi, ale i na tym zarabia.

Inwestycjom aktora przyjrzała się gazeta RBK. Według Crunchbase, w lutym 2015 roku DiCaprio zainwestował 20 milionów dolarów w Suja Life, firmę produkującą ekologiczne soki tłoczone na zimno. Nowy produkt wraz z dostawą do sklepów Suja Life jest w stanie stworzyć w ciągu ośmiu tygodni.

Pomysł spodobał się nie tylko DiCaprio. Jednym z inwestorów firmy została Coca-Cola (30 proc. udziałów za 90 mln dolarów z opcją wykupienia całej firmy). Ponadto Goldman Sachs nabył 20 procent udziałów za 60 milionów dolarów.

W tym samym 2015 roku DiCaprio zainwestował 57,1 milionów dolarów w Rubicon, firmę zajmującą się technologią recyklingu odpadów. „Misją Rubiconu jest wyeliminowanie wszelkich form marnotrawstwa” - głosi główne przestanie firmy.

Kolejne 50 milionów dolarów aktor włożył w Diamond Foundry. Firma produkuje sztuczne diamenty wykorzystując energię słoneczną i reaktory plazmowe, w których temperatura jest porównywalna do tej na słońcu. Pierwsze trzy diamenty okazały się... brązowe, ale potem zespół nauczył się produkować przezroczyste kamienie. Diamond Foundry planuje zbudować diamentowe tranzystory do pojazdów elektrycznych, satelitów, sieci 5G i energii odnawialnej.

Aktor zainwestował także w alternatywnego producenta mięsa ze Stanów Zjednoczonych - Beyond Meat. Firma wytwarza „mięso" z mąki, białka grochu, skrobi ziemniaczanej, przypraw, oleju i wody.

W 2019 roku DiCaprio został inwestorem i konsultantem w Aspiration, firmie finansowej zajmującej się ochroną środowiska. Jest także inwestorem i doradcą funduszu technologii klimatycznych firmy inwestycyjnej Princeville Capital (Princeville Climate Technology). Fundusz inwestuje w szybko rozwijające się firmy technologiczne na całym świecie, które pozytywnie wpływają na zmiany klimatyczne i efektywnie wykorzystują energię.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA