fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Dominika Kulczyk przekaże 20 mln złotych na walkę z koronawirusem

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Poprzez Kulczyk Foundation do Fundacji Lekarze Lekarzom trafią środki na walkę z epidemią.

Prezeska Kulczyk Foundation zdecydowała o przekazaniu 20 mln złotych na walkę z epidemią koronawirusa. Środki przekazane zostaną Fundacji Lekarze Lekarzom. Lekarska fundacja zamierza użyć tych środków do zakupu sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiającej wykrywanie zakażenia koronawirusem, a także do zakupu ekwipunku ochronnego dla personelu medycznego. Wśród wyposażenia, które ma zostać zakupione, są maski ochronne z filtrem N95 oraz kombinezony ochronne spełniające kryteria wirusologiczne. Do tego zakupione zostaną także środki antyseptyczne.

- Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem, jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który, w imieniu naszych pacjentów, bardzo dziękujemy – mówi cytowany w komunikacie Kulczyk Foundation, prof. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

- Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze! - mówi Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA