fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Festiwal w Karlowych Warach w sierpniu

materiały prasowe
Organizatorzy festiwalu filmowego w Karlowych Warach ogłosili dzisiaj, że ich przegląd odbędzie się w tym roku nie – jak zawsze – na początku lipca, lecz w dniach 20-28 sierpnia.

„Podjęliśmy tę decyzję po konsultacji z ekspertami i po dokładnym rozważeniu obecnej sytuacji. Mamy nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą znaczący wzrost liczby szczepień, dzięki którym pandemia zostanie opanowana, co pozwoli nam na przeprowadzenie festiwalu w Karlowych Warach w maksymalnie bezpiecznej dla gości i przyjezdnych formie. Oczywiście jesteśmy gotowi przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów ” — powiedział dyrektor KVIFF Kryštof Mucha.

Z kolei dyrektor artystyczny Karel Och zapewnia, że przesunięcie daty festiwalu nie oznacza długofalowej zmiany tradycyjnego kalendarza w przyszłości. 56. edycja festiwalu ma powrócić do swojego stałego terminu. Już dziś wiadomo, że powinna się odbyć w dniach od 1 do 9 lipca 2022 roku.

Tegoroczny termin nie jest specjalnie szczęśliwy. Zaledwie kilka dni później ma się zacząć festiwal w Wenecji, zaplanowany między 1 a 9 września.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA