fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Agnieszka Holland przewodniczącą Europejskiej Akademii Filmowej

Agnieszka Holland
tv.rp.pl
Z władz najważniejszej filmowej organizacji Europy wycofali się w tym roku przewodniczący Wim Wenders, który stał na czele Akademii od 1996 roku oraz jej wieloletnia dyrektorka Marion Doring. Na następcę Wendersa 3800 członków Akademii (EFA) wybrało Agnieszkę Holland. Nowym dyrektorem został Mathjis Wouter Knol.

— Odejście Wima i Marion to koniec pewnej epoki w Akademii — powiedział przewodniczący Rady EFA Mike Downey. — Ale w imieniu Wima, Marion i Zarządu mogę zapewnić, że przyszłość Akademii jest w dobrych rękach, że doświadczenie i pozycja w branży Agnieszki Holland i Mathjisa Woutera Knola wzmocnione przez nowych członków zarządu będą bardzo cenne w tych coraz bardziej niepewnych czasach, w jakich żyjemy.

— Czas jest trudny i aby ocalić twórczą moc kina niezależnego i zatrzymać naszych widzów, musimy wykorzystać całe nasze doświadczenie i wyobraźnię - powiedziała Agnieszka Holland — Uważam, że EFA odgrywa tu ważną rolę i cieszę się, że jestem jej częścią.

W dziewiętnastoosobowej Radzie Akademii, obok m.in. reżyserów Ildiko Enyedi, Jima Sheridana czy Baltazara Kormakura, aktorki, znakomitej producentki filmów Kena Loacha - Rebecki O’Brien czy aktorki Niny Hoss znalazła się polska producentka Joanna Szymańska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA