fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Z Wenecji na polskie ekrany

"Joker” Todda Phillipsa z Joaquine Phoenixem dostał Złotego Lwa
materiały prasowe
Po festiwalu canneńskim wszystkie niemal filmy konkursowe są już zakupione przez polskich dystrybutorów. Z wenecką imprezą bywa różnie, bo tu o Złotego Lwa walczą tytuły znakomite, ale często mniej oczywiste niż na Lazurowym Wybrzeżu. Niemniej część filmów ma już zapewnioną polską premierę.

Przede wszystkim zdobywca Złotego Lwa: znakomita produkcja Warnera „Joker” Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej wejdzie na polskie ekrany 4 października. Ta gorzka historia człowieka, który miażdżony przez życie i wypychany na margines przesiąka złem zainteresuje nie tylko fanów serii o Batmanie.

Wcześniej, bo już od 20 września polscy widzowie będą mogli oglądać w kinach „Ad Astra” Jamesa Graya - „kosmiczną” opowieść o relacjach ojca i syna. Wprowadzi ją na ekrany firma Imperial Cinepix.

Nagrodzonego Srebrnym Lwem „Oficera i szpiega”, w którym Roman Polański wraca do sprawy Dreyfusa, wprowadzi na ekrany firma Gutek Film. Premiera przewidziana jest na koniec roku, na 27 grudnia.

„Prawdę” Hirokazu Kore-edy ma w swojej ofercie Kino Świat. To pierwszy film, który ten najbardziej dzisiaj znany japoński reżyser zrealizował na Zachodzie. W rolach głównych – matki i córki, które muszą zmierzyć się z przeszłością i wlasnymi relacjami – wystąpiły Catherine Deneuve i Juliette Binoche.

Trzy filmy – inspirowany aferą Panama Papers „The Laundromat” Stevena Soderbergha, szekspirowskiego „The King” Davida Michoda i znakomitą opowieść o rozstającym się małżeństwie „Marriage Story” Noaha Baumbacha będzie można oglądać dzięki Netflixowi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA