fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Barbara Hollender poleca nowości na DVD

materiały prasowe
Idą Święta, zimowe wieczory są długie, więc tym razem proponuję sięgnąć po seriale. Telewizyjne cykle HBO, Canal+, AXN-u, Netfixa czy Amazonu to dzisiaj potęga, a na dodatek coraz częściej firmy te wykorzystują potencjał rynków lokalnych. Na płytach cały sezon można obejrzeć od razu. Tylko uwaga! Czasem to wciąga na wiele godzin.

Wydany przez Agorę „Belfer” powstał w Canal+, na podstawie scenariusza Moniki Powalisz i Jakuba Żulczyka. Za kamerą stanął Łukasz Palkowski, twórca „Bogów” i „Najlepszego”. Reżyser, który jak mało kto potrafi łączyć w kinie walory artystyczne z rozrywkowymi. A taka umiejętność wyjątkowo przydaje się przy kryminale.

Akcja „Belfra” toczy się w małym miasteczku Dobrowice. W nieznanych okolicznościach ginie tam uczennica Asia Walewska. Jej ciało zostaje znalezione w lesie. W tym czasie w szkole pojawia się nowy nauczyciel. Przedtem uczył w renomowanym warszawskim liceum, nie bardzo wiadomo, co przygnało go na prowincję. Kryje w sobie tajemnicę, próbuje uciec od przeszłości. Szuka spokoju? A jednak w Dobrowicach go nie znajdzie. Trafi do klasy, w której uczyła się Asia. I zacznie na własną rękę wyjaśniać sprawę jej tajemniczej śmierci. Dobrowice stają się czymś w rodzaju polskiego Twin Peaks. Niby wszyscy się tu znają, niby wszyscy wszystko o sobie wiedzą, a jednak każdy kryje jakąś tajemnicę. W roi głównej wystąpił Maciej Stuhr, partnerują mu m.in. Magdalena Cielecka, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Grzegorz Damięcki, Aleksandra Popławska, Łukasz Simlat, Sebastian Fabijański.

„Westworld” - jeden z głośnych seriali ostatnich lat, napisany przez Jonathana Nolana, scenarzystę m.in. „Incepcji” czy „Mrocznego rycerza”, proponuje firma Galapagos Films. Tytułowy Westworld to park rozrywki, gdzie można spełniać wszelkie swoje zachcianki, nawet te najbardziej mroczne i gdzie można być tym, kim się nie jest w rzeczywistości. Tutaj Dziki Zachód może spotkać się ze cyberświatem przyszłości. Park zaludniony jest przez hosty ze sztuczną inteligencją. Teoretycznie powinny być one kontrolowane przez obsługę parku, w praktyce jednak coraz częściej zaczynają żyć własnym życiem. Zrealizowany dla HBO serial to precyzyjny scenariusz, wielki rozmach produkcyjny i znakomita obsada: w roli właściciela parku wystąpił sam Anthony Hopkins, a grają tu również m.in. Thandie Newton, Evan Rachel Wood.

A miłośnicy historii i kostiumu mogą sięgnąć po serię „Wiktoria” proponowaną przez Best Film. Kilka lat temu w kinach można było obejrzeć „Powiernika królowej” o królowej Wiktorii i jej relacjach z Abdulem Karimem - indyjskim służącym, który stał się jej wielkim przyjacielem i doradcą. Twórcy serialu nie skupiają się wyłącznie na dojrzałych latach królowej. Portretują 18-letnią dziewczynę, która w 1837 roku wstępuje na tron, próbuje wyrwać się spod wpływu matki, wychodzi za mąż za księcia Alberta, rodzi dziecko. Śledzą jej dojrzewanie jako człowieka i jako władczyni. Portret władczyni, dworskie intrygi wpisane w tło epoki, staranna scenografia, piękne kostiumy i ciekawa Jenna Coleman w tytułowej roli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA