fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Polski startup chce zrewolucjonizować dostawę leków

123rf.com
Dostawa leków do domu od zawsze była drażliwym tematem.

Pomimo tego, że dostęp do aptek jest już powszechny, to nie zawsze mamy czas i możliwość, żeby wykupić leki i zrealizować receptę. Choć kupujemy już online elektronikę, ubrania, produkty spożywcze, to nie dotyczy to jednak leków. Platforma szopi.pl planuje to zmienić.

- Po rozpoczęciu dostaw artykułów spożywczych zorientowaliśmy się, że jest na rynku luka - nie ma w Polsce firm, które szybko dostarczyłyby leki z apteki. Nikt nie dostarcza w ten sposób leków bez recepty, a dostawy leków na receptę w ogóle nie można zamówić. Obecnie planujemy udostępnić na naszej platformie szybkie dostawy leków - mówi Zbigniew Płuciennik, ekspert szopi.pl.

Polski startup chce w ciągu 60-90 minut dostarczać klientom zarówno leki bez recepty, jak i na receptę. Projekt realizuje we współpracy z fundacją Pomoc na kółkach.

Płuciennik zaznacza, że doskonale wpisuje się to w coraz popularniejszy ostatnio nurt sharing economy (z ang. ekonomia współdzielenia). W Polsce już 40 proc. Polaków zna rozwiązania oferowane przez sharing economy, z czego 26 proc. aktywnie z nich korzysta. Ekonomia współdzielenia polega na łączeniu osób za pomocą platform internetowych, umożliwiając im świadczenie usług lub wspólne korzystanie z aktywów, zasobów, czasu, umiejętności lub kapitału. W ten nurt doskonale wpisuje się szopi.pl. W platformie można zamówić zakupy z dyskontów, lokalnych sklepów i drogerii. Według ekspertów szopi.pl blisko 40 proc. Polaków byłaby zainteresowana również zamawianiem leków i realizowaniem recept w ten sposób. Czy taki model się przyjmie?

- Branża opieki zdrowotnej, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, podlega licznym regulacjom i dlatego stosunkowo trudniej przenikają do niej nowe technologie. Ta sytuacja ulega jednak w tej chwili zmianie. Pojawiają się innowacyjne rozwiązania w zakresie diagnostyki, zdalnego kontaktu lekarza z pacjentem opieki nad osobami starszymi oraz dystrybucji leków. Nasz, wspólny z Fundacją Pomoc na kółkach, projekt wpisuje się w zmiany, które w ciągu kilku, kilkunastu lat istotnie zmienią i usprawnią opiekę zdrowotną - komentuje Zbigniew Płuciennik.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA