fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Etyka i reklama

Samorząd adwokacki we Wrocławiu chce walczyć z nielegalnymi reklamami adwokatów w internecie

123RF
Od stycznia 2017 r. przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu będzie działał zespół do spraw przeciwdziałania niedozwolonym praktykom reklamowania usług adwokackich w internecie.
Powołanie zespołu jest reakcją na docierające do Rady sygnały o pojawiających się w internecie (facebook, adwords, instagram itp.) treściach, które wykraczają poza dozwolone ramy informowania o działalności zawodowej adwokatów, przewidziane przez Kodeks Etyki Adwokackiej.
Zespół będzie stale monitorował internet, zabezpieczał dowody oraz przygotowywał wnioski o pociągnięciu prawników do odpowiedzialności dyscyplinarnej.
Andrzej Grabiński, dziekan ORA we Wrocławiu,  przypomina, że zgodnie z § 23 Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu (KEA) reklama usług adwokackich jest zabroniona. Dozwolona jest jedynie informacja zdefiniowana w § 23a KEA. Apeluje do adwokatów izby wrocławskiej, który dokonali wpisów niezgodnych z przepisami Kodeksu Etyki o zaprzestanie tego rodzaju praktyk i usunięcie wpisów o treści reklamowej.
- Reklamowanie przez adwokata swoich usług jest nie tylko deliktem dyscyplinarnym, ale godzi w interesy pozostałych członków naszej Izby - podkreślił dziekan.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA