fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Koronawirus: Nowy Jork i Los Angeles zamykają szkoły, restauracje i kina

AFP
Bary, restauracje, tatry, kina w Nowym Jorku oraz Los Angeles zostały zamknięte. W Las Vegas zamknięto kasyna i hotele.

Agencja Reutera informuje, że kilka krajów Ameryki Środkowej i Południowej zamknęło granicy, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Ważny jest także zdrowy rozsądek.

W „Rzeczpospolitej” otworzyliśmy dostęp do treści dotyczących koronawirusa.

Czytaj więcej www.rp.pl/koronawirus

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział w niedzielę, że restauracjom, barom i kawiarniom wolno będzie nadal działać, ale jedzenie i napoje będą mogły sprzedawać tylko na wynos. Wszystkie zostaną zamknięte dla klientów.

To bezprecedensowa decyzja przyznał burmistrz, ale absolutnie konieczna w związku z epidemią koronawirusa. De Blasio zdecydował też, że zamknięte zostaną wszystkie nowojorskie kina, teatry, kluby nocne oraz sale koncertowe.

- Te miejsca to serce i dusza naszego miasta" - powiedział burmistrz. - Ale nasze miasto stoi w obliczu bezprecedensowego zagrożenia i musimy reagować mentalnością wojenną - dodał de Blasio.

Nowy Jork dołączył też do tych miast w USA, które zdecydowały się na zamknięcie szkół publicznych od poniedziałku 16 marca.

Podobne zarządzenie wydał burmistrz Los Angeles Eric Garcetti. Restauracje i bary oraz kawiarnie mogą pracować, ale tylko by sprzedawać jedzenie i napoje na wynos. Klienci mogą odbierać je osobiście lub za pośrednictwem firm dostawczych.

W związku z trudnościami w podróżowaniu oraz rosnącym zagrożeniem koronawirusem także amerykańska organizacja humanitarna Korpus Pokoju postanowiła zawiesić swoją działalność poza granicami USA - poinformowała agencję Reutera jej szefowa Jody Olsen.

W Los Angeles zamknięto od 16 marca wszystkie kasyna i hotele należące do MGM, w sumie 13 obiektów - poinformował koncern. Nie są też przyjmowane żadne nowe rezerwacje aż do 1 maja 2020 roku. Gubernator stanu Nevada Steve Sisolak zdecydował też o zamknięciu wszystkich szkół, zarówno publicznych jak i prywatnych - w tym stanie na co najmniej dwa tygodnie. W Nevadzie zanotowano w weekend 21 przypadków zarażenia koronawirusem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA